İnternet Neden Yavaşlar Çözümü

İnternet’in yavaşlaması sinir bozucu bir iştir, bir çok nedenden kaynaklanabilir. Aniden internet yavaşladığında, şu nedenleri düşünmeniz gerekir: Bilgisayarınıza internet bağlantısı üzerinden iletilen her bir data- veri paketi barındıran web sunucusundan bilgisayarınıza uzun bir yol kat eder. İnternet hızı, bilgisayarın hızı, modemin hızı ile de yakından alakalıdır. Yerel alan ağınızdaki bant genişliğini, yönlendiricinizi ve modem yapılandırmanıza ve bilgisayar donanımınızı içeren birçok faktöre bağlıdır.

Bilgisayar virüsleri, internet hızını yavaşlatır. Solucanlar ve truva atları gibi bilgisayar virüsleri bağlantı hızınızı büyük ölçüde azaltabilir. Sisteminizi tehlikeye atar ve İnternet erişim bant genişliğinizi kullanırlar bu da trafiği azaltır. Bu kötü amaçlı programlardan kurtulmanın ve bağlantınızın hızını geri yüklemenin tek yolu bilgisayarı kasmayacak kaliteli ve güncel antivirüs yazılımı kurmak ve tüm sistemi iyice temizlemektir. Bilgisayarınızın işletim sisteminin güvenlik duvarının açık olduğundan ve virüsten koruma yazılımınızın düzenli olarak güncellendiğinden emin olmanız gerekir. Güvenlik duvarı ve anti virüs programı İnternet bağlantınızla yönelik saldırılara karşı etkili bir güçtür.

Adware ve Kötü Amaçlı Yazılımları kaldırın

Kötü amaçlı programlar içinde başka tür daha var bunlar, adware ve kötü amaçlı yazılımlardır. Bağlantı hızını düşürmek için bilgisayarınızı istila eder ve bant genişliğini kullanırlar. Sisteminizi temiz tutmak ve bağlantınızın yüksek hızlarda çalışmasını sağlamak için Internet güvenliği ile birlikte, özel kötü amaçlı yazılım ve reklam yazılımı korumasıyla birlikte virüsten koruma yazılımı gerekir. Boş yere web tarayıcınızda birden çok site açmayın. Bazı kullanıcılar 10 adet siteyi aynı anda açarlar. bu da her bir sayfanın veri indirmesi ve frekans bandını işgal etmesi demek oluyor. Bir başka sebep de donanım seviyesinde problemler olabilir. Düşük veri aktarım hızına sahip yavaş modem, güncel olmayan ürün yazılımı ile birlikte bir kablosuz yönlendirici ile birleştiğinde bağlantı yavaşlamasına neden olabilir. Yüksek veri aktarım hızına ve en son 802.11n kablosuz yönlendiriciye sahip bir modeme yükseltme, bant genişliğindeki bir artış için de yavaş bağlantı sorunlarınızı çözecektir.

Sonuç olarak internet hızının yavaşlaması

  • Modem kalitesi/ayarları
  • Bilgisayar hızı
  • Frekans bandının genişliği
  • Virüsler
  • Kullanıcı hataları
  • Çok siteyi aynı anda açma

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button