Instagram’da “Tanınmış Kişi” Profili Nasıl Yapılır?

 

Instagram üzerinde eğer bir “Tanınmış Kişi” profili açmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Instagram’da kullanıcıların bu hesabı açması tıpkı Facebook’ta tanınmış kişi hesabı yada sayfası açmak kadar kolay bir durum. Bu nedenle Instagram’da bu hesaplar çok göze batıyor.

Tanınmış kişi hesabının Instagram üzerinde pek de bir ayrıcalığı yok. Ancak isminizin altında çeşitli alanınıza göre isim belirmesi veya ünlü bir ismin bu şekilde hesap açması nedeni ile çok sayıda kullanıcı da kendi hesapları da dahil olmak üzere tanınmış kişi hesaplarını alabiliyorlar.

Bu tanınmış kişi hesaplarını almak çok basit bir durum. Bu nedenle siz de basit birkaç adım uygulayarak Instagram’da tanınmış kişi hesabını alabileceksiniz.

Instagram üzerinde tanınmış kişi hesabını nasıl alacağınızdan öncesine dayanmak gerekir ise bu durumun Facebook ile bağlantılı olduğunu belirtmemiz gerekir. Zaten birçoğunuzun bildiği gibi Instagram’da bir Facebook ürünüdür ve ortak şirket bünyesi altındadırlar ve bu nedenle de bir çok durumu ve hatta uygulamalarının barındırıldığı sunucular bile ortak konumdadır.

Instagram’da nasıl tanınmış kişi profili alınır?

Bu durum için öncelikle Facebook hesabınızda oturum açın. Facebook hesabınız yoksa bir tane oluşturun. Varsa kendi hesabınız üzerinden oturum açın. Bu hesabınızda hiç bir şey olmayacak ve sadece normal bir Facebook sayfası açacağız ve bu sayfayı Instagram ile birleştireceğiz.

Facebook’a kendi hesabınız ile eriştikten sonra buraya tıklayarak  Facebook’da hesap oluşturma sayfasına gidin. Burada en başta bulunan “Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” seçeneğine tıklayın ve bir isimde hesap oluşturun.

Sonrasında ufaktan birkaç paylaşım ve bir kapak ve profil resmi ekleyin.

Sonrasında ise Instagram uygulamasına dönün ve ayarlardan İşletme hesabına geçin. İşletme hesabına geçiş için seçeneklerde ufak bir ayar yapmak yeterlidir. İşletme hesabı ile bağlantı kurarken sizden Facebook sayfanız istenecek. Oluşturduğunuz Facebook profilini uygun bir şekilde girdikten sonra artık sizler de Instagram’da Tanınmış Kişi profilini başarılı bir şekilde oluşturacaksınız ve dilediğiniz süre boyunca kullanabileceksiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button