Ana Sayfa / Sosyal Medya / İnstagram’da Gönderilen Eski Takip İstekleri Nasıl Bulurum

İnstagram’da Gönderilen Eski Takip İstekleri Nasıl Bulurum

İnstagram’da Gönderilen Eski Takip İstekleri Nasıl Bulurum

Instagram üzerinde sizlere önceden yollanmış takip isteklerine bakmak için neler yapmalısınız ve bakma aralığı ne kadardır sorusuna yanıt yazımızda yer almakta.

Instagram üzerinde önceden bir takip isteği almış olabilirsiniz. Bu takip isteği sizlerin kabul etmemesi veya kabul etmesi ile sonuç bulmadığında bir süre sonra silinir gider. Bu nedenle Instagram takipçilerinizin geçmişine bakmanız gerekmektedir.

Instagram’da gelen takip istekleri belirli bir süre aralığında görülür ve eğer uzun süre işlem yapılmamışsa o istek silinir ve kabul edilmemiş – yollanmamış gibi olur. Diyelim ki birisi size takipçi isteği yolladı ve siz ilk olarak bu isteği kabul etmediniz ancak aradan bir süre geçtiğinde bu isteği tekrardan gözden geçirmek istiyorsunuz veya “Bu kişi bana istek atmamış mıydı?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi eğer takip isteklerinizi belirli bir süre içerisinde kabul etmediğinizden o istek sanki hiç yollanmamış gibi kendiliğinden reddedilmiş olacaktır ve silinecektir.

Instagram’da eski takip isteklerini bulmak

Instagram üzerinde sizlere geçmişte yollanmış takip isteklerini kontrol etmek, gerekirse bu istekleri onaylamak veya reddetmek istiyorsanız yapabileceğiniz pek bir şey yok maalesef. Çünkü Instagram üzerinde onay almayan takipçi istekleri belirli bir süre aralığında bekler ve siz hala bu isteklere bir işlem uygulamamış iseniz bu istekler kendiliğinden geri dönüşü olmadan silinir.

Silinen isteklerin yeniden bakılması gibi bir durum olmaz. Bu nedenle belirli bir aralığa kadar ki istekleri göremezsiniz. Ancak o kişi tekrardan size takipçi isteği yolladığında görebilirsiniz. Tam olarak kesinleşmemiş olsa da belirli bir zaman veya istek aralığının olduğu düşünülmekte. Instagram bu aralığı aşan istekleri bir süreden sonra siliyor. Sonrasında silinen isteklerin geri dönüşü olmuyor. Uzun süre bekletilen isteklerin bir süre sonra tekrardan kabul aşamasında olmaması ve tamamen silinmesi Instagram kullanıcılarının sevmediği bir durumlardan.

Facebook gibi platformlarda yıllar öncesinde bile gönderilen istek arkadaşlık istekleri sekmesinde saklanabilirken Instagram’da gelen takipçi isteğinin neden geri getirilemediği veya sonradan bakılamadığı ise ayrı bir sorun oluyor.

Ancak şunu belirtelim ki Instagram hızla gelişen bir platform ve Instagram yöneticileri yakında bu durumu kullanıcılara sunabilirler.

İnstagram son zamanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Kısa süre öncesinden kullanıcılara sunulmuş olan instagrammilyonlarca kullanıcıya ulaşabilmiş durumda. Dünyanın her yerinde milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan instagramher gün yeni çalışmalar yaparak kullanıcılarını daha da yükseltmeye çalışıyor. Şüphesiz günümüzün gençleri ve yaşlıları arasında bir fark olmadan herkesin kullanmış olduğu bir sosyal medya haline gelmiş bulunmaktadır. İnstagram ilk sunulduğu zamanlarda sadece 7 saniye yayınlanabilecek videolara yer veriyordu. Fakat büyük bir artış gösteren instagramkullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek için bu video sürelerini 15 saniyeye çıkarttı.Üstelik her hafta yeni özellikleriyle kullanıcılara hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Bu soruyu sizlere şu şekilde açıklamaya çalışalım. İnstagram kısa süre öncesinden kullanıcılara sunulmak amacıyla sunulmuştur. Kullanıcılar buralarda oluşturmuş olduğu hesaplarıyla tanıdıkları veya tanımadıkları kullanıcılara istek atarak iletişim kurabilmektedir. İnsanlar göndermiş oldukları istekleri belli bir yerden sonra unutmaktadır. Bu isteklerde kullanıcılar tarafından kabul edilmediği zamanlarda öylece durduğunu düşünüyoruz. Fakat bu durum düşündüğümüzden biraz aksi olarak cevap veriyor. Yani belli bir süre kabul edilmeyen istekler kendiliğinden silinmektedir. Buda kullanıcıların beklemekte olan isteklerini kaldırmasına yardımcı olmaktadır. Peki gelelim asıl sorumuza istekleri görebilir miyiz? Hayır, insatagram da önceden göndermiş olduğunuz istekleri görebilme şansınız bulunmuyor.

Farklı Uygulamalarla Görebilme Şansım Var mı?

İnstagram kullanıcıları uygulama üzerinden daha iyi verimler sağlayabilmek için ek uygulamalar kullanabilmektedir. Bu uygulamalar sayesinde kendilerini takip etmeyen kişileri görebilmektedirler. Fakat göndermiş oldukları istekleri görebilme şansına sahip değiller. Henüz böyle bir uygulama yazılımcılar tarafından piyasaya sürülmemiştir. Yakın zamanda böyle bir şeyin çıkması gibi konular meydana gelir. Fakat ne kadar büyük bir olumlu sonuçlar verebileceği de ayrı bir konu.Sizlere önerimiz tanımadığınız kişilere fazla istek atmanın bir anlamı yok. Bu yüzden hesaplarınızı tanımış olduğunuz kişileri ekleyerek veya sevdiğiniz ünlüleri ve sayfaları takip etmenizdir. Bu durumda bizlere yöneltmiş olduğunuz soruyla karşı karşıya gelmemiş olursunuz.İnstagram kullanırken bu tür soruları önceden bilmenizde fayda olacaktır.

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları