Ana Sayfa / Genel / Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme

Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme

Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme

Instagram, yapı itibari ile kendi alanının en büyük sosyal mecrası olarak gösterilmekte. Öyle ki kullanıcı sayısını 1 milyar barajının üstüne çıkarmış olup dünyanın dört bir yanından her ülkede aktifliğini artırarak kullanıcı sayısını artırmaya devam etmekte. Platform içerisinde yer alan kullanıcılar, kendilerine özel olarak oluşturduğu profilleri ile arkadaşlarını dostlarını, ünlüleri ya da hobi amaçlı kurulan sayfaları takip ederek vakit geçirmeye çalışmaktadır. Kişiler, oluşturdukları profilleri ya herkese açık olarak sergilemekte ya da sadece kendisini takip eden kişilere açık bir şekilde sunmaktadır. Gizli profil ya da kapalı hesap olarak gösterilen bu durum, kişilerin fotoğrafları ile beraber hikayelerinin de gizli kalmasına olanak sağlamakta.

Gizli profiller sadece takipçi kitlesine açık olmasından dolayı birçok kişi istediği birinin gizli profilini nasıl göreceğini merak etmektedir. Gerek eski sevgili, gerekse hoşlanılan yeni sevgili adayları gerek eş, gerse akrabaların gizli profillerine erişmek istemektedirler. Instagram ilk açıldığı yıllarda birkaç kod değişikliği sayesinde hesabı gizli olan kişilerin profillerini görebiliyor, istenilen şekilde stalklayabiliyorduk. Zaman içerisinde büyüyen şirket, Facebook tarafından satın alınması ile beraber sistemi içerisinde bulunan tüm açıkları bertaraf etmeyi başarmıştı. Bu konu üzerine merakların git gide artmasından sonra bazı uyanık kişiler, oluşturdukları internet siteleri ile kullanıcılara istedikleri gizli hesaba doğrudan ulaşabilme olanağı sağladıklarını iddia ettikleri görülmeye başlandı.

Bazı siteler, kişilerin Instagram hesaplarına tam erişim izni verilmesi durumunda istedikleri gizli profili açık bir şekilde görebilmelerine olanak sağladıkları gibi vaatlerde bulundukları görülmekte. Verilen izinler sonucunda ilgili siteler sizlerin onayı olmadan istedikleri kişileri takip edebiliyor, sizin profiliniz üzerinden istenilen kullanıcıların resimlerini beğenebiliyor. Tabi bu hizmetler üzerinden de ciddi oranda bir gelir elde ediyorlar. Sizlere sunulan Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme vaadinin yerine getirilip getirilmediğini soracak olursanız maalesef bunu hiçbir şekilde sağlayamadıklarını görebiliriz. Bunun birçok yöntem olduğunu hatta bir tanesinden daha bahsederek bu alanda büyük oyunların döndüğünü ve ciddi oranda maddi zararların meydana geldiğini ifade edebiliriz.

Bazı siteler, sizlere ufak bir anket doldurmanız durumunda Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme işlemi yapabileceğinizi ifade etmekte. Bu anketleri kişisel bilgileri ile dolduran kişiler, eğer telefonları faturalı ise yüzlerce TL’lik işlemlerin anlık olarak faturalarına yansıdıklarını görmekteler. Bu işlemlerin onaylı olmasından dolayı operatör firmalara hiçbir şekilde itiraz dilekçesi gönderemiyor, kesilen tutarı eksiksiz olarak ödemeniz gerektiğinin ifade edildiğini görüyoruz. Instagram, tüm kullanıcıların veri güvenliğini korumak amacı ile bu tür etkileşimlere izin vermediğini, hesabı gizli olan profillere hiçbir şekilde erişim sağlatmadığını söyleyebiliriz. Instagram’da Gizli Profil ve Kapalı Hesap Görme gibi işlemlere girerek hesaplarını tehlikeye düşürmeye gerek olmadığını, farklı hesaplar açarak kendinizi gizleyerek de bu tür bilgilere ulaşabileceğinizi de hatırlatmak istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları