Ana Sayfa / Genel / İnstagram’da Aranma Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram’da Aranma Geçmişi Nasıl Silinir?

İnstagram Arama Geçmişi Silme Detaylı Anlatım
Artan internet kullanım beraberinde kullanıcıların paylaşımda bulunabilecekleri ortam ihtiyacını ortaya koymakta, bu ihtiyaçlar doğrultusunda ise sosyal medya siteleri ilk akla gelen platformlar arasında yer almaktadır. Öyle ki sosyal medya çılgınlığı sürekli gelişime açık olan platformlarda akıl almaz şekilde yaygın bir kullanım aracı haline geldi. Sosyal ağlar içerisinde resim ve video paylaşım içerikli popüler seçeneklerden biri olan İnstagram, özellikle kullanıcı taleplerini en doğru şekilde değerlendirerek, onlara uygun yenilikleri sunabilmek açısından son derece başarılı çalışmalara imza atabildiğini söyleyebiliriz. Bu denli İnstagram kullanımı elbette orantılı olarak nasıl yapılır? Başlığına dayalı bir çok kullanıcı sorusunu da beraberinde getiriyor.

Kullanıcıların İnstagram üzerinde ihtiyaç duyduğu özelliklerden biri de hiç şüphesiz uygulama üzerinde yaptıkları her türlü arama geçmişinin başkaları tarafından görülmemesi amacıyla silebilmeyi istemesidir ve eminim bunun yapılıp yapılamadığına veya yapılıyorsa nasıl yapıldığına birçok İnstagram kullanıcısı internet üzerinden araştırma usulüyle bakmıştır. Peki bu mümkün mü?
Sorunuzun cevabı son derece basit. Bu elbette mümkündür. Yani geçmişte yaptığınız her türlü arama kaydını kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Üstelik bunu ek bir uygulamaya yada programa ihtiyacınız olmadan, mobil cihazınız ile sadece İnstagram uygulamasına erişerek yapabilecek olmanız, bizce İnstagram bu konudan şikâyetçi veya rahatsız olan kullanıcılarına sunduğu en büyük avantajlardan biridir. Basit bir işlem olabilir fakat daha önce hiç yapmamışsanız, nasıl yapılacağını merak ettiğinize eminiz.

Dilerseniz arama geçmişi silme işlemi nasıl yapabileceğiniz bir göz atalım.

Öncelikle akıllı cihazınızdan İnstagram uygulamasına giriş yapın. Daha sonra hemen sağ üstte yer alan üç nokta simgesine dokunun. Karşınıza gelecek olan İnstagram ayarları sayfasından “hesap” kategorisi altında yer alan arama geçmişi butonuna dokunun. Karşınıza yalnızca “arama geçmişini sil” şeklinde tek bir seçenek gelecektir. Buna dokunun ve sonrasında onay amacıyla gelen emin misin? Sorunu Evet, eminim butonu ile cevaplayın.

Bu adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde İnstagram uygulaması üzerinden geçmişte yaptığınız bütün arama kaydı silinmiş olacak. Sonrasında arama bölümüne girip işlem gerçekleşip, gerçekleşmediğini teyit edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları