İnstagram Spam Nedir? Spamdan Kurtulmak (Çözümü)

İNSTAGRAM SPAM NEDİR? SPAMDAN KURTULMAK
İnstagram son birkaç yılda en popüler ve en çok kullanıcı sayısı olan sosyal medya platformlarından biri olmayı başardı. İnstagram da ki milyarlarca kullanıcı birbirlerini takip ediyor, beğeniyor, mesajlaşıyor birçok özellikten yararlanabiliyor. Ama bazen kullanıcılar bunları abartabiliyor yani instagramın koyduğu belli kuralları görmezden geliyor ve bu kuralları aşıyor.

İnstagramda günlük olarak fotoğraf beğeni sınırı, video beğeni sınırı, yorum beğeni sınırı vb. sınırları vardır bu sınırlara uymayan instagram kullanıcıları maalesef spama düşmektedir. Peki instagram spamdan nasıl kurtulurum? Ve İnstagram Spam yediğimi nasıl anlarım? Bu sorular hakkında sizlere detaylı bilgi verip mağduriyetinizi gidermeye çalışacağız.

İnstagram Spama Düşme Nedenleri

Gönderilere aralıksız yorum yazmak Hesabınızdan sürekli olarak bir gönderiye aynı anda takipçi kasmak amacıyla ‘’gt’’ gibi yorumları peş peşe yazıyorsanız hesabınız belli bir süre sonra büyük ihtimal spama düşer bunu yaptığınızda alacağınız hata ‘’Geçici Olarak Engellendin’’ hatasıdır. Eğer bu tür işlemlere devam ederseniz hesabınız tamamen spama düşecek ve bu hesabı tekrar açamanız oldukça zor olacaktır.

60 saniyede 50 kişiye takip isteği yollamak
İkinci olarak spama düşme sorunu ise bir gönderiye girip gönderiyi beğenen kişileri, veya bir sayfaya girip sayfanın takipçilerini aralıksız hızlı bir şekilde takip et diyerek takip isteği atmanız. Örnek olarak 60 saniyede 40-50 kişiye takip isteği gönderirseniz hesabınız tamamen spama düşebilir ve bu hesabı da açmanız çok zor olacaktır.

Sayfada çıkan fotoğrafları aralıksız hızlı bir şekilde beğenmek
Üçüncü spama düşme nedenimizde aslında çoğu kişinin spama düşme nedenini anlatıyoruz çünkü bu bilinçsiz olarak ta yapılabilir çoğu kişi eline telefonu alıp instagramı açtığında hızlı bir şekilde gönderileri beğenip geçebilir bu sırada gelen ‘’Geçici Olarak Engellendin’’ hatası ise büyük bir şok yaratabilir bu yüzden gönderileri bir bot gibi otomatik olarak hızlı bir şekilde beğenmek yerine nazikçe beğenerek spama düşmeyi engelleyebilisiniz.


İnstagram Spamdan Nasıl Korunurum?
Yukarıda spama düşme nedenleri başlığı altında verdiğimiz 3 seçeneğe dikkat ederek spamdan korunabilirsiniz spama düşmek istemeyenler kesinlikle verdiğimiz bilgilere dikkat etmelidir.

İlginizi Çekebilir :instagram şikayet etme

İnstagram Spam yediğimi nasıl anlarım?

‘’Geçici Olarak Engellendin’’ hatası ardından gelen bazı özelliklerin kısıtlaması ile bunu anlayabilirsiniz veya instagrama girip ana sayfayı yenileyememe ve gönderileri görememe gibi sorunlarda bu hatanın kaynağı olabilir.

İnstagram Spamdan Nasıl Kurtulurum?

Spam aldıktan sonra spamdan kurtulmak için nelere yapabilirsiniz? Spam aldıktan sonra hesabınız bazı özelliklere karşı sınırlandırılacaktır bu özellikleri geri almak için yaptığınız yanlışı anlamanız ve bunu düzeltebileceğinizi instagrama göstermeniz gerekir.

Spam aldınız ne yapmanız gerekiyor
Paylaşımlarınıza dikkat edin +18 içerikler paylaşmamaya özen gösterin hatta spam süresince hiçbir paylaşım yapmayın.
Gönderilere yorum yapmayın çünkü herhangi biri yorumunuzu beğenmeyebilir veya rahatsız olabilir ve sizi şikayet edebilir bu durumda spam süreniz uzar.

Gönderileri sürekli beğenmeyin hatta spam süresince hiçbir gönderiye beğeni göndermeyin.
Takibe takip gibi işlere girmeyin olabildiğince az kişi takip edin hatta bu özelliğide hiç kullanmayın bazen spam yedikten sonra 5-10 kişi takip etmek bile spam süresini uzatabilir bu biraz instagramın keyfine kalmış bir şey bu yüzden bunlara dikkat edin kısacası spama düşme nedenlerinizi gözden geçirin ve bunları tekrarlamayın.

Belirttiğimiz işlemlere uyduktan sonra hesabınız kısa bir süre içerisinde açılır ortalama 24 saat sürmektedir. Sorularınızı yorum yazarak iletebilirsiniz.

Related Articles

27 Comments

  1. Yardım edin sayfam spam olmuş nasıl kurtula bilirm nolur yardım edin pls

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button