Instagram Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Instagram Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü

Dünyanın en büyük sosyal platformu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Instagram, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırma sana karşın sisteminde sorunlarla da karşılaşmaya devam ediyor. Son zamanlarda birçok kullanacaksın Instagram gezintileri sırasında siyah ekranla karşı karşıya kaldıklarını ifade etmekte. Bu durumun gerek fotoğraf yüklerken, gerek video yüklerken gerekse hikaye yüklerden ya da standart bir gezinti yaparken meydana geldiği ifade edilmekte. Son zamanlarda daha çok hikaye izleyen kişileri başına gelen bu sorun, fotoğraf yükleme hazırlanan kişilerin filtre seçimi yaparken de karşılaştıkları görünmekte. Oldukça sinir bozucu hale gelen bu sorun, bazı zamanlarda kullanıcıların hiçbir şekilde Instagram’a giriş yapmalarını dahi izin vermemekte. Bundan dolayı yaptığımız araştırmalar sonucu Instagram Siyah Ekran Sorunu ve Çözümü hakkında bazı çözümler meydana getirdik. Bu sorun ile mücadele eden kişiler aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamaları durumunda siyah ekran sorununun çözüldüğünü görebilirler.

Instagram Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Instagram kullanıcıları sahip oldukları Android ya da İOS işletim sistemli telefonlarını model ya da marka ayrımı yapmadan uygulama mağazalarda girerek Instagram’a herhangi bir şekilde güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelidirler. Uygulamayı güncellemeyen kişilerin genellikle bu tip sorunlarla karşı karşıya kaldığını söyleyebiliriz.
  • Yine İOS ya da Android işletim sistemi kullanan kişiler, bu sefer telefonlarına herhangi bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelidirler. İşletim sistemine gelen güncellemelerin yapılmaması durumunda da bu tip sorunlar ortaya çıkabilmekte.
  • Telefonlarının Ayarlar bölümüne giriş yapan kişiler, uygulamalar bölümünden Instagram’a ait ön bellek dosyalarını da sıklıkla temizlemeleri gerekmekte. Kendisine yeteri kadar alan bulamayan Instagram, bu tip hatalar vererek telefon sahiplerini uyarmaktadır.
  • Siyah ekran hatası veren resim, video, hikaye gibi paylaşımları Instagram’ı kapattım tekrardan açarak yeniden yüklemeyi deneyiniz. Bazen anlık olarak meydana gelen bir sorundan ötürü de siyah ekran hatası meydana gelebilmekte.
  • Instagram siyah ekran hatası genel olarak Android tabanlı Akıllı telefonlarda meydana gelmekte. Sorun büyük ölçüde internet bağlantısı ile alakalı olduğu gözlemlenmekte. Bu sorunun çözümü için Wi-Fi üzerinden bağlantı kuruyorsanız bağlantıyı kopartarak mobil veri üzerinden yeniden resim yüklemeyi deneyim. Hücresel veri üzerinden hata alan kişiler bu işlemi tam tersi olarak yaparak yine aynı çözüm önerisini uygulayabilirler.
  • Instagram erişimine izin verdiğiniz üçüncü bir parti yazılım ya da program var ise(takipçi kazan, profilime kim bakmış) bu yazılımların sahip oldukları izinleri de kaldırarak sorunun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz.

Genel olarak siyah ekran hatasına neden olan durumlar ile beraber çözüm önerileri yukarıda listelenmiştir. Adım adım uygulamanız durumunda hataya neden olan durumu tespit ederek siyah ekran sorununun çözümlenmesini sağlayabilirsiniz. Eğer halen sorun devam ediyor ise cihazlarınıza format atarak sorunun tamamen, kökten çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button