Ana Sayfa / Dini Bilgiler / İnstagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

İnstagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

İnstagram Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya hesaplarından birisi olan instagram da bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunların başında da hesap gizliliği ile ilgili sıkıntılar baş gösterebiliyor. Bu tür sosyal medya hesaplarına olan güvenimiz bazen ne yazık ki hayal kırıklığı ile sonuçlanabiliyor. İşte bunladan biriside İnstagram Numara Kaldırma isteği olarak göze çarpabiliyor. Fakat bu sanıldığından da kolay bir şekilde halledilebiliyor. Bunun için yapmanız gereken ise ayarlar kısmından hesap bilgilerine gelip olağan numarayı silmek. Bu işlemin bu kadar basit olması sizler için oldukça kolay gözükebiliyor. İnstagram Numara Silme kısmı ise bu anlatılanlar ile aynı özellikleri taşıyor. Yapılması gereken tek konu sadece hesap bilgileri kısmından numara olan bölümü silmek size yardımcı olabilecek bir konu. İnstagram Numara Güncelleme konusuna değinecek olursak yine aynı şekilde numara olan kısımdaki numarayı isteğiniz başka bir numara değiştirmek oluyor. Belki de canımızı sıkmayacak gibi gözükebilen bu konu çoğu olaylar ile karşılaşmamıza neden oluyor. Doğrulama gibi birçok işlemde kullanılması zorunlu olarak gösterilen bu numara mevzusu genellikle bir sıkıntı çıkarmasa da bazen değişik sonuçlara sebep olabiliyor.

Ayrıca diğer sosyal mecraların kullanımının azalması ve instagram denilen fotoğraf paylaşma uygulamasının bu tür sorunları çözmede diğerlerine göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yapılması gerekenler kullanıcıların anlayabileceği dilden anlatılmak istenmiş ve herhangi bir zorlukla karşılaşılmayacağını göstermekte. İşte burada İnstagram Numara Değiştirme Nasıl yapılırkonusuna değinecek olursak, bir sorunda hesap doğrulama konusunda yaşanılıyor. Sosyal medya hesaplarına ilk kayıt yaptırdığımız zaman telefon numaralarımız istenebiliyor ve herhangi bir sıkıntı yaşandığında numaraya kod gönderiliyor.

Diğer sosyal hesaplar ile de bağlantılı olan instagram bu konuları kodlarla çözülemediği zaman diğer hesaplara aktarım yapabiliyor. Sadece numara ile olan bir çözüm yolu gibi gözükmüyor bu sıkıntılar. Diğer hesaplarda bu tür sıkıntılar da bize yardımda bulanabiliyor. Sadece bununla da kalmıyor kayıt olunduğunda mail hesaplarımızı da istemelerinin nedeni bu tür doğrulama ya da çalınma gibi konularda yardımcı olabilme adına bize yardım sunmaları. Bunları daha kolay bir yol olan her operatör için atanan servis numaraları da bulunuyor. Her operatör için farklı numaralar ile bu tür sıkıntıların da çözülebileceği gözlemlenmiştir.

Bazen ise numara kayıtlı olsa bile kullanıcılardan numara istenmesi can sıkıyor. Bunun için pek çok çözüm yolu bulunabilir fakat instagram bu yollar ile sıkıntı çıkarabiliyor. Bunun nedeni ise instagram denilen uygulamanın yerel sunucu özelliklerini kullanıyor olması. Bu tür uygulamalar çıkış yaptığı yerin sunucu özellikleri tarafından tasarlandığı için sıkıntı çıkarabiliyor.

Bunun kolay yollarından biriside VPN dediğimiz sunucu değiştirme programları. İşte bu kolay bir yol olarak gözükebiliyor. Yapılması gereken işlem ise sunucu değiştirdikten sonra instagram uygulamasının kapatılması ve tekrar giriş yapılması. Bu sorunun bu şekilde çözüldüğünün, az da olsa sıkıntı çıkardığı gözlemlenebiliyor.

Ama sorunun çözümü arasında bu da geliyor. Farklı hesaplardan gelen takip bildirimleri de dikkat edilmesi gereken bir konu. Bu tür hesaplar gizliliğinize kast edebileceğinden bu tür şeylere onay verilmemesi önemle rica olunuyor. İşte gelişen teknoloji ile bu tür hesaplara duyduğumuz güven bazen ne yazık ki bizi mağdur edebiliyor.

Hesap gizliliği de siz kullanıcıları doğru yola götürmekte öncü bir yolda. Çünkü hesap gizliliği olmayan hesaplarda genellikle hesaba kayıtlı numaralara da ulaşmak gayet basit duruyor. İnternet ortamında araştırılacak bir konu olarak görülen bu numara konuları birazda kullanıcılara kalan bir mevzu. Bu tür makaleleri daha çok görmek istiyorsanız bizi takip etmeyi unutmayınız.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz İntro Yapma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

yorumlayın

  • Oğlum kendine instgram hesabı açmıştı kendi telefon numarası ile sonra ben aldım onun numarasını kendi instgram hesabıma telefon numarasını değiştirmek istiyorum ama 1 haftadır kod gönderiyor ama yoksay veya doğru gir diyor . Acaba oğlumun instgram hesabında o telefon numarası kayıtlı olduğu için mi benim hesabıma kabul etmiyor öğrenebilir miyim neden telefon numara değişikliği kabil etmiyor . İyi çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları