Ana Sayfa / Sosyal Medya / İnstagram İzinli Uygulama Ekleme ve Kaldırma İşlemi

İnstagram İzinli Uygulama Ekleme ve Kaldırma İşlemi

Son yılların en popüler uygulaması olarak kullanılan instagram her geçen gün kendisini yeniliyor. Instagram resim veya video paylaşılabilen aynı, arkadaşlarınızla sohbet imkanı da sağlayan mobil sosyal medya uygulamasıdır.

İnstagram İzinli Uygulama Nedir?

İnstagram da daha fazla takipçiye ulaşmak için internet’te bir çok site ve bir çok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar sayesinde takipçi sayınızda ciddi bir artış olacaktır.

Bu tür uygulamaları kullanabilmek için instagram profilinizin gizli olmaması herkese açık olması gerekir. Bu uygulamalar ile yüksek sayıda takipçilere ulaşabilirsiniz.

Ama kötü bir yanı var. Bu uygulamalara instagram kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaptığınız için bu tür uygulamalara profilinize erişim izin vermiş olursunuz. Erişim izni vererek siz istemeden başkalarının gönderilerini beğenebilir. Veya başkalarını istemden takip edebilirsiniz.

Bu durumu giriş yapmış olduğunuz , uygulama yapmaktadır. Bir bakıma bu tür uygulamalar zararlı uygulamalardır. Uygulamaya erişim izni verdiğiniz için bu uygulama izinli uygulama anlamına gelir. İzinli uygulamaları instagram profilinizden kaldırmak mümkün.

İnstagram izinli uygulama ekleme ve kaldırma nasıl yapılır?

İnstagram dan izinli uygulamaları kaldırmak için öncelikle bilgisayar üzerinden instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Mobil uygulama üzerinden bu durumu yapamamaktasınızdır. Öncelikle www.instagram.com adresinden instagram hesabınıza giriş yapınız. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra hesaplar bölümüne geliyoruz(https://instagram.com/accounts/manage_acces bağlantısına tıklıyoruz.) izinli uygulamalar bölümü göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir :instagram şikayet etme

Burada gördüğünüz yabancı isimli siteler, kullanıcı adları veya uygulamalar görebilirsiniz. Bu uygulamaların erişimine izin vermişsiniz anlamına gelmektedir. Uygulamaların yanında bulunan çarpı simgesine tıklayarak uygulamaları kaldırabilirsiniz Eğer işlemlerin sonunda

İzinli uygulamalar: İnstagram hesabına hiçbir uygulamanın erişimine izin vermedin. Yazısını gördüyseniz sorununuz çözülmüş demektir.

Bu işlemi yaptıktan sonra instagram şifrenizi değiştirmenizi öneririz. Yine aynı sorunları yaşamamak adına değiştirmenizde fayda vardır. İstemeden takip etmiş olduğunuz hesapları manuel olarak elle tek tek silmeniz gerekecektir. Hesabınız gizli konumunda değilse gizlilik ayarlarından hesabınızı gizli konumuna getirmeniz gerekmektedir. Tüm bunlara rağmen düzelmediğini düşünüyorsanız instagram uygulamasını cihazınızdan kaldırın ve yeniden yükleyin programın kendisini yenilemesine izin vererek, yeniden yükleyin. Böylelikle sorun ortadan kalkmış olacaktır.

yorumlayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları