İnstagram hikayeye Müzik Koyma Ve Paylaşma Nasıl Yapılır?

İnstagram bir sosyal medya uygulamasıdır. Son zamanların favori programı olan instagramı hemen hemen herkes kullanmaktadır. bu yazımızda sizlere instagram hiyesine müzik ekleme işlemeni anlatacağız.

İnstagram da neler yapılabilir ?
Sosyal medya uygulaması olan instagram hem android hem de ios yazılımlı telefonlar için kullanıma uygundur. Google play veya app store den uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz. İnstagram da neler yapılır? Diyorsanız. İnstagram da insanları takip edebilir, fotoğraf veya video ekleyebilir, instagram hikaye ekleyebilir, insanlarla dm (direct message) üzerinden iletişim kurulabilir. İnstagram hem işletme hem de kişisel hesap şeklinde açılabilir. İşletme hesabıyla geniş kitlelere ulaşıp firma sahipleri firmalarını büyütebilmektedir.

İnstagram da hikaye nedir?

İnstagramda video, resim hatta müziklerinizi bile instagram hikaye(story) kısmında paylaşabilirsiniz. İnstgrama gelen son güncelleme ile instagram hikaye kısmında müzik paylaşımı yapılabiliyor. Üstelik instagram kendi arşivine eklediği şarkılardan seçip ekleme yapabiliyorsunuz. Şarkı bulup, indirip eklemeye gerek bile kalmıyor. İnstgram stories (instagram hikaye) arşivinde şuanda 1000’in üzerinde bulunan arşivden seçim yapmanıza olanak sağlıyor. İlerleyen zamanalarda bu sayının artacağı da kesin bir durum

İnstagram hikayede müzik paylaşma nasıl yapılır?

İnstagram hikaye; İnstagram ana sayfasının sol üst köşesinde bulunan profil resminin yanında bir artı simgesi vardır. O kısma tıklandığında hikaye ekleme ekranı gelecek. Bu kısma resim, video, şarkı eklemesi yapılabilir. Sayfanın sağ üst kısmında gif, yazı ve emoji seçenekleri bulunmaktadır. Dilerseniz bu kısımdan hikayenize eklemeler yapabilirisiniz.


Hikayede şarkı paylaşmak özellikle kaliteli şarkı paylaşmak son zamanların modası haline geldi. Dilerseniz, videoya dilerseniz de resminize fon olarak şarkı eklemesi yapabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz hikayeye resim yada video fark etmeksizin ,şarkı eklemek için hikayenin üzerinde sağ üst kısımda bulunan etiket kısmına tıklayın. Sağ kısımda müzik etiketini göreceksiniz. O etikete tıkladığınız zaman 1000’i aşkın bir müzik arşivi sizi bekliyor olacak.

Bu kısımdan pop, yabancı, slow, rock gibi şakılar bulunmaktadır. İstediğiniz parçayı seçip hikayeyi eklemeniz mümkün. Ayrıca eklemek istediğiniz şarkıyı eklemeden önce dinlemeniz mümkün. Daha bir gelişmiş özellik olarak, instagram video kaydı yaparken arka planda seçmiş olduğunuz müziği dinleyerek videolu müzik yapabilirsiniz. Hikayeyi gören kişiler şarkı adı ve şarkıcı adının olduğu etiket görebilmektedir. Bu sayede instagram bu parçaları ve sanatçıları hastag sayesinde ön plana da çıkarmayı sağlıyor.

Hastagin amacı daha fazla kitleye ulaşmak ve daha fazla kişinin video ve müziği keşfetmesini sağlamak. Son zamanlarda adı sık sık duyulan bu özellik şuanda sadece ios telefonalarda mevcut. Çok yakın zamanda da android telefonlara geleceği beklenmektedir. İos kullanıcılarından aldığımız bilgilere göre bu özelliğin oldukça güzel ve kullanışlı olduğu. Şimdiden bu derece talep gören bu özelliğin andorid telefonlara da gelmesiyle daha fazla yaygın olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button