Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir?

Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir?

Instagram, her geçen gün kendisini geliştiren, büyüten bir şirket olarak gösterilmekte olup sosyal medyanın lideri olarak gösterilmekte. Instagram, bireysel hesapların yanı sıra ticari ve ünlü kişilerin de yer aldığını görebilmekteyiz. Takipçi kitlesi oldukça bol miktarda bulunan fenomen, ticari ve organizasyon hesaplar, hikayeleri üzerinden sürekli bağlantı linkleri vererek internet sitelerine ya da Youtube hesaplarına ziyaretçi kazanmaya çalışmaktadır. Takipçi kitlesi oldukça bol miktarda olan kişiler, bağlantı yöntemini kullanmaya başladıkça birçok kişi Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? durumunu merak etmeye başlamaktadır. Bu yazımızda Hikayeler bölümüne nasıl link verilebileceği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Öncelikle bu alan hakkında tam bilgi sahibi olmayan kişiler için Instagram Hikaye hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Instagram Hikaye Nedir?

Sosyal medya içerisinde özgün olan platformların daima kazandıklarını söyleyebiliriz. Bu bağlamda piyasalara giriş yapan Snapchat, sadece hikayeler özelliği ile piyasalara giriş yapıp yüzmilyonlarca kullanıcı kazanmayı başarmıştı. Hikayeler özelliğini benimseyen milyonlarca kişi birçok sosyal medya alanını bırakıp sadece Snapchat içerisinde vakit geçirmekte idi. Facebook, Instagram’ı satın aldıktan sonra gözünü Snapchat’e de dikse de bir türlü bu platformu satın almayı başaramamış, özelliklerini kendi sistemlerine doğru kopyalamaya başlamıştır. Snapchat’i satın alamayan Instagram, 2016 yılında getirdiği Hikayeler özelliği ile Snapchat’i dahi gölgede bırakmayı başarmıştı. Hikayeler bölümünü sürekli geliştiren Instagram, birçok fotoğraf ve video filtresinin yanında hikayelere bağlantı linki dahi verebilmeye olanak sağladı.

Instagram Hikayesine Nasıl Link Verilir?

Takip ettiği birçok kişinin hikayesinde bağlantı linkleri verdiğini gören birçok kişi Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? sorusunun cevabı aramaktadır. İlk etapta sadece belirli kişilere açılan bu özellik zaman içerisinde birçok kişiye açık hale getirdi. Hikayelerine link vermek isteyen kişilerin ilk etapta sahip oldukları profili işletme profillerine çevirmeleri gerekmektedir. Profillerine giren kişiler, Ayarlar bölümünden hesaplarını rahatlıkla işletme hesabına çevirebilirler. İşletme hesabına çevrilen her hesap hikayesi üzerinden bağlantı linki verememektedir. Bu özelliği kullanabilmek isteyen işletme hesaplarının minimum 10,000 takipçi bulunması gerekmektedir. Eğer hesabınız işletme profili ise ve minimum 10,000 takipçi var ise yapılması gereken şey;

Instagram üzerinden hikaye paylaşımı yapar yapmaz hikayenize giriş yapıp yukarı kaydır işlemi yapmanız gerekecektir. Yukarı kaydırma işlemi yapar yapmaz Instagram size hikayenize ekleyeceğiniz Bağlantıyı eklemenizi isteyecektir. Bağlantı ya da Link ekleme bölümü eğer size görünmüyor ise bazı şartları yerine getirmediğinizden dolayıdır. Eğer Bağlantı ekleme alanı aktif ise istediğiniz bağlantı linki hesaplarınıza ekleyebilirsiniz. Şu an için bu özelliğin sadece işletme hesapları için geçerli olduğunu zaman içerisinde 10,000 takipçisi bulunan her hesaba eklenebilir hale gelebileceğinizi dile getirmek istiyoruz. Instagram Hikayesine Nasıl Link (Bağlantı) Verilir? konusu üzerine hazırladığımız bu yazıda merak edilen tüm sorulara ayrıntılı yanıtlar vermeye çalıştık.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button