Ana Sayfa / Sosyal Medya / İnstagram Hesabım Neden Açılmıyor Çözüm

İnstagram Hesabım Neden Açılmıyor Çözüm

Günümüzde milyonlarca kullanıcısı olan instagram sosyal medya hesabının bazı kullanıcılarda hata veriyor olması bu kişilerde önemli bir kuşku oluşturdu. Peki birçok kişide instagram neden çalışmıyor? Bu konuda neler yapılabilir? Yazımızın devamında tüm bunlarla ilgili bilgileri derleyerek merakınızı gidermeye çalıştık.

Kullanıcılar Yoğun Tepki Gösteriyor
Bir diğer fenomen sosyal medya hesabı olan facebook tarafından satın alınan instagram hesabı milyonlarca kişide hata veriyor ve hesaplarına erişim sağlanamıyor. Bu da instagram neden çalışmıyor? sorusuna cevap arayan üyeleri büyük bir endişeye sürüklüyor ve yoğun bir tepki alıyor. Şunu belirtelim ki bu konu üzerindeki temel varsayım, kullanıcıların bazı telefon modellerinden kaynaklı olarak hesabına erişim sağlayamadığı yönünde. Tüm dünya genelinde yaşanan bu soruna kullanıcılardan büyük tepkiler yağıyor ve hepsi sorunun en kısa zamanda giderilmesini istiyor.

İnstagram Durdurulma Hatası Nasıl Çözülür?
Instagram durdurulma hatasını çözmek için gereken tüm işlemleri yazımızı  devamında ayrıntılı bir şekilde detaylandırdık. İşte merak edilen işlem basamakları:

İlk olarak telefonunuzun menüsünden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın. Buradan “Uygulamalar” kısmına tıklayın ve önünüze gelen listeden “instagram” başlığına tıklayın. Bunu yaptığınızda önünüze uygulama bilgileri gelecektir. Buradan “Önbelleği temizle” seçeneği ile devam edin.

İnstagram hesabınızın durdurulmasının sebebi güncellenmemiş olmasından ileri gelebilir. Böylece bu adımlarla hesabınızın instagram marketi üzerinden güncellemeniz mümkün. Bu durumun tam tersi olarak hesabınız üzerinde gerçekleşen güncellemenin ardından da instagram durdurulma hatası söz konusu olabilir. Bu yönde bir sorun yaşamanız halinde eski sürüm bir intagram hesabı yüklemeniz sorunu gidermeniz adına size yardımcı olacaktır. Çünkü kimi zaman instagram güncellemelerinin ardından  durdurulma hatası ile karşılaşmak mümkün olabilmektedir.

Söz konusu uygulamanızın hata vermesinin bir diğer sebebi ise arka planda çalışmakta olan diğer uygulamalar olabilmektedir. Bu uygulamaların arka planda açık kalması Ram yetersizliğine sebep olur ve bu durum da instagram programının çalışmasının durmasına sebebiyet verebilir. Peki böyle bir durumda neler yapılabilir?

İlk olarak telefonunuzun arka planında kalan uygulamaları kapatarak işe başlayın. Bunun ardından üçüncü parti bir yazılımla cihazınızı temizleyebilirsiniz. Bu işlemde en yaygın olarak kullanılan uygulamalardan bir tanesi olan Clean Master programını tercih edebilirsiniz.

İnstagram durdurulma hatasını gidermeye yönelik bir diğer çözüm metodu ise uygulamayı tamamen cihazınızdan silip ardından da telefonunuzu yeniden başlatmanızdır. Silme işlemini gerçekleştirmiş olmanız hesabında yer alan verilerinizin kaybolmasına yol açmayacaktır. Uygulamayı silip yeniden başlatma adımını da tamamladıktan sonra Google Play Store üzerinden yeniden indirin ve bilgilerinizi kullanarak tekrar açmayı deneyin.

Belirtmiş olduğumuz bütün bu işlem adımlarını denemenize rağmen hala bir çözüme ulaşamadıysanız deneyebileceğiniz bir diğer yöntem telefonunuza reset atmak olacaktır. Ancak bu işmemi yapmadan önce uygulama verilerinizin yedeğini almayı unutmayın.

Sizler için kaleme aldığımız bu metotlardan biri mutlaka instagram durdurulma hatasına çözüm sunacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları