Ana Sayfa / Sağlık / İdeal Göğüs Boyutları Nedir?

İdeal Göğüs Boyutları Nedir?

Göğüsler kadınlar için son derece önemli organların başında gelmektedir. Geçmiş çağlardan günümüze kadınlığın simgesi olarak benimsenmiş olup çoğu kadın ve erkek tarafından da bu şekilde kabul görmüştür. Göğüsleri belli bir ölçünün altında olan kadınlarda özgüven eksikliğinden kaynaklanan psikolojik sorunlar bile ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden erkekler tarafından çekici bulunmayacaklarını düşünürler.

Bunun yanında göğüs ölçüleri son derece büyük olan kadınlar da çeşitli iskelet sorunları yaşamakla birlikte durumdan memnun değillerdir. Girdikleri ortamda aşırı ilgi çeken büyüklükleri nedeni sıkılırlar ve bu da yanında asosyallik gibi sorunları getirebilir. Ayrıca sutyene yaptıkları aşırı baskıdan dolayı sırtta ve ciltte sutyen askılarının neden olduğu cilt tahrişlerine ve izlerine maruz kalırlar.

Öyleyse tüm bunlar ışığında şu soru ister istemez akla gelmektedir: İdeal göğüs boyutları ne olmalıdır?

İdeal Göğüs Ölçülerine Nasıl Ulaşılır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki ideal göğüs ölçüsü diye bir şey yoktur! Bu kişiden kişiye değişen, kişinin kendinde ne gördüğü ile ilgili bir durumdur. Özellikle moda dünyası belli kalıplar üzerinden kadınları idealize etmeye bayılır. Bu yüzden her şeyin bir ideali olması gerektiğine inandırmaya çalışır. İdeal göğüs ölçüleri de bunlardan birdir. Bir kadın göğüslerinin büyük ya da küçük olduğunu düşünebilir, bu onun tamamen kendi vücudu üzerindeki hakkıdır. Ancak bunu belli bir ölçüye sıkıştırmaya çalışmak son derece yanlıştır. İdeal göğüs ölçüsü diye bir kavramın varlığına inanan pek çok kadın bu ölçülere ulaşmak için nice zahmetli ameliyatlara maruz kalmaktadır.

Ancak göğüsleri gerçekten son derece küçükse ya da aşırı büyük ise ve bu kadına kendini kötü hissettiriyorsa, günlük hayatını, sosyal ilişkilerini olumsuz etkiliyorsa elbette makul ölçülere getirmek adına cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyabilir.

Kadınlar Neden İdeal Göğüs Ölçüsü Arar?

Erkeklerin kadınlarda ilk olarak baktıkları yer göğüsleridir. Küçük ya da büyük olduğunu düşündükleri vakit erkeğin bu bakışı altında bir beğeni değil de küçümseme olduğunu düşünürler. Oysa gerçek hiç de öyle değildir. Göğüs ölçüleri nasıl olursa olsun her kadın güzeldir ve her erkeğin dikkatini her şartta çeker.

 

 

Bir önceki yazımız olan Balgam Nasıl Söktürülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları