Huawei 20 Lite Özellikleri Neler Olacak?

HUAWEİ Mate 20 Serisi’nin ilk ürünü olarak tanıtımı yapılmış olan HUAWEİ Mate 20 Lite, yakında Türkiye’de de satışa sunulmaya başlayacak. Her geçen gün akıllı telefonlara yönelik beklentilerin daha çok arttığı ve bu beklenti artışına paralel olarak rekabetin de hızlı bir şekilde güçlendiği günümüzde, üretilen her model çok daha büyüleyici ve çok daha göz alıcı niteliğe sahip.

Akıllı telefonlarda beklenen özellikler göz önünde bulundurulduğunda, günümüzde bireyler arası iletişim gereksinimlerinde rol oynamasının yanı sıra bunun dışında cihazın pek çok segmentte daha üst düzey kullanım alanına sahip olması, göze hitap eden bir stilinin bulunması, uzun soluklu bir çalışma performansı ortaya koyması başlıca beklentiler arasında her alıyor. Akıllı telefon kullanıcılarının bütün bu talepleri büyük bir özenle değerlendirilerek  gerek performans gerekse stil yönünden çok üstün bir yere sahip olan telefon HUAWEİ Mate 20 Lite ortaya çıkarıldı.

Sahip olduğu 19,5:9 en boy oranı, ince bir çerçeveye sahip gövdesi ve en önemlisi de 6.3 inç değerindeki yepyeni FHD ekranı sayesinde video ve oyunlara odaklanabilmelerini sağlamak için son derece mükemmel bir platform ortaya koyuyor. Söz konusu bu yeni modelin sahip olduğu dikey simetri, yalnızca cihazın hoş bir görünüme sahip olmasını değil aynı zamanda oyun ve videolardaki görsel unsurlara da estetik düzene sahip bir görünüm vermek üzere tasarlanmıştır.


Yapay Zeka Desteğine Sahip 4 Kamera Ayrıcalığı ile Mükemmel Görüntüler Elde Edin
Video ve fotoğraf kalitesine özel bir önem veren akıllı telefon kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış olan HUAWEİ Mate 20 Lite yapay zeka destekli ön ve arkada olmak üzere tam dört adet kameraya sahiptir. Sahip olduğu 24 MP ve 2 MP sen sörlü çift ön kameraları sayesinde HUAWEİ Mate 20 Lite ile siz de son derece mükemmel fotoğraf deneyimlerine sahip olabileceksiniz.

Pazarda yer alan diğer kameralarla kıyaslandığında ön kısımda yer alan kameralarında fiziksel sahne algılama özelliğinin yanı sıra arka kamera özelliği olarak da plaj, mavi gökyüzü, gece, sahne, kapalı ortam, çiçek ve kar olmak üzere toplam 8 farklı kategoride 200’ü aşkın senaryoyu tanımlayan yapay zekası ile HUAWEİ Mate 20 Lite, her anlamda rakiplerine fark atmayı başarıyor.

Yüz milyonu aşkın görüntü üzerinde çalıştırılan HUAWEİ Mate 20 Lite cihazının üzerindeki yapay zeka desteğine sahip akıllı sistemi ve bunun yanı sıra antik yapılar, mavi gökyüzü, havai fişek, kedi, köpek, bitki, portre, gece, sahne, kapalı ortam, yiyecek, çiçek, araba, metin ve kar da içinde olmak üzere toplamda 22 kategoride 500’ü aşkın senaryoyu tanıyabilir durumda. Farklı sahneleri otomatik bir şekilde belirleme özelliğine sahip olan bu akıllı telefon, tüm bunların yanı sıra akıllı çekim deneyimi sayesinde kullanıcılarına bu anlamda en iyi fırsatları sunmayı hedefliyor.

Diğer rakiplerine kıyasla tek farklı özelliği daha iyi çekimler ortaya koymakla kısıtlı olmayan HUAWEİ Mate 20 Lite, bunun yanı sıra herhangi bir bireyin cinsiyetini ve cildini otomatik olarak tanımlama özelliğiyle de dikkat çekiyor. Cihazın güzelleştirme özellikli algoritması, sahnenin sahil olduğu arka plan aydınlatması ya da loş ışık dikkate alınmaksızın öz çekimlerde ayrıntıları son derece net olarak gösterebilme özelliğine sahip bulunmaktadır.

Sahip olduğu gerçek zamanlı HDR sayesinde fotoğrafın henüz çekilmeden önce nasıl görüneceğini tam anlamı ile kullanıcı tarafından bilinmekte olup bunun yanı sıra 3D Qmoji ve çekilen fotoğrafları güzel görünmesinde etkili olan yumuşak aydınlatma, sahne aydınlatması ve kelebek aydınlatma gibi toplamda 5 farklı aydınlatma seçeneği de mevcut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button