Hotel Anatolia Oyunu İncelemesi

Bu yazı da incelediğimiz oyunun adı Hotel Anatolia.
Adından da anlaşılacağı üzere Anadolu Oteli isimli oyunumuzun konusuna değinecek olursak, geçmişinden kaçmaya çalışan ve kendisi ana karakterimiz olan Aras, bir gece yarısı konaklamak için eşiyle birlikte girdiği Anadolu Oteli.
Konusundan da anlaşıldığı üzere ürpertici, çok korku sayılmasa da korku oyunu olarak sınıflandıracağımız bir oyun.

Oyunumuzun konusuna detaylı bir şekilde yaklaşacak olursak, karakterimiz ve eşi uzun bir yol serüveninde olduğu için yorgunlar ve en kısa sürede istirahat etmek istiyorlar. Dolayısıyla gece yarısında ‘Hotel Anatolia’ adlı otelde konaklarlar. Otele girer girmez odalarını seçerler ve hiçbir şey yapmadan, yorgunluğun da etkisiyle ana karakterimiz ve eşi direkt uyurlar. Fakat uyandığında ana karakterimiz, Aras, ne eşini görebilir ne de otelde konaklayan diğer müşterileri görebilir. Aras uyandığında otelin her tarafını kanlı bir şekilde görür. Müşterilerinin ne olduğu belirsiz katiller tarafından öldürüldüğüne şahit olur. Aklında tek plan vardır, oda eşini bulup bir an önce otelden gitmektir. Oyunumuzun ana konusu bu şekildedir.

Oyunun konusunu anlattığımıza göre, biraz da teknik özelliklerinden bahsedeyim.

Oyun tamamen Türkçe dil desteğine, Türkçe alt yazıya sahip olmakla birlikte yabancılar için düşünülmüş İngilizce dil desteği ve İngilizce alt yazıya da yer verilmiştir. Oyunun günümüzde her bilgisayarda açılabiliyor. O yönden meraklı arkadaşlarımız acaba bilgisayarım açar mı açmaz mı diye düşünmesin. Oyun profesyonel bir oyunculuk gerektirmediği gibi çerez niyetine oynanabilecek bir oyundur.

Oyunumuzun en güzel sevdiğim noktalarından birisi de, yaptığımız seçimlerin oyun gidişatını etkilemesi, dolayısıyla oyunu bitirdiğimizde seçtiğimiz adımları değilde oyuna tekrar başlayıp, seçmediğimiz seçenekleri seçmiş olsak, oyun sonu daha farklı bitebilir demek oluyor. Yani her seçtiğimiz seçenekten bir deneyim elde edeceğiz. Bu oyun gidişatını senaryodan daha çok oyuncuya devretmek oyunun cazibesini oyuncunun gözünde arttırmakta.

Böylelikle keşif yapmayı seven aynı zamanda biraz korkmak isteyen oyun sever arkadaşlar için tavsiye ettiğim ve fiyatı da çok ucuz olan bu oyunu oynamayan herkese tavsiye ederim. Ucuz olmasının sebebi ise biz oyun sever kitlesine oldukça hitap etmek olan Türk oyun yapımcısının emeklerinin boşa gitmediğine değinmek isterim. Son olarak lafı fazla uzatmadan incelememizi sonlandıralım.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button