Ana Sayfa / Sağlık / Hemoroid Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Hemoroid Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Hemoroid kaşıntısı nasıl geçer

Hemoroid Kaşıntısı Nasıl Geçer?

Hemoroid problemi yaşayanlarda özellikle merak edilen konulardan birisi hemoroid kaşıntısı nasıl geçer? Sorusunun cevabıdır. Zaman zaman artan kaşıntı problemi nedeniyle özellikle günlük hayatta farklı problemlerin yaşanması söz konusu olmaktadır. Bu nedenle kişiler farklı durumlar ile karşılaştıklarında özellikle artan kaşıntı sorununu çözmek için farklı yöntemler deneyebilirler.

Makat bölgesinde ortaya çıkan kaşıntının nedeni yalnızca hemoroid değildir. Bu nedenle öncelikle kişinin hemoroit olup olmadığının belirlenmesi gerekir.

Hemoroid Kaşıntısı Neden Olur?

Tedavi edilebilmesi için öncelikle kaşıntının neden oluştuğunun belirlenmesi gerekir. Basur problemi yani hemoroid problemi yaşayanlarda özellikle ortaya çıkabilecek kaşıntının farklı nedenleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Hemoroid de memelerin büyümesi kaşıntı şikayetinin artmasına neden olur.
 • Memeler bölgenin havalanmasını azalttığından nemli kalmasına neden olmaktadır. Bu durumda ıslak cildin kaşıntı yapmasına neden olur.
 • Memelerin oraların tam anlamıyla temizlenmemesi cildin zarar görmesi ve kaşınmasına neden olur.
 • Memelerin birbirine sürtünmesi ile tahriş oluşması kaşıntının artmasına neden olur.
 • Oturma sırasında özellikle büyük memelerde ezilme oluşabileceğinden kaşıntı artabilir.
 • Mayasıl olması kaşıntıyı arttırır. Bu durumda özellikle hemoroid kaşıntısı nasıl geçer? Sorusunun cevabını alınması kişilerin yaşamış olduğu sorunu çözmesine yardımcı olabilir.

Hemoroid Kaşıntısına Ne İyi Gelir?

Hemoroid problemi yaşamakta olanlar için özellikle tedavi uygulanması dış hemoroid de büyüyen meme problemi açısından önemlidir. Zaman içerisinde artan şikayetler nedeniyle kişinin farklı durumlar ile karşı karşıya kalması söz konusu olmaktadır.

Dış basur olması durumunda tedavi olarak ameliyat ile kesme işlemi yapılmaktadır. İç basur da ise lazer uygulamaları yapılabilir. Şikayetlerin devam etmesi durumunda özellikle artan kaşıntı problemi kişinin farklı sorunlar yaşamasına neden olabilir.

Hemoroid Kaşıntısına Çözüm

Artan şikayetlerin olması durumunda hemoroid kaşıntısı nasıl geçer? Sorusu için özellikle dikkat edilmesi gereken konular şunlardır;

 • Kaşınan bölgeye vazelin sürülmesi,
 • Duş sırasında bölgenin bol su ve yumuşak bir bezle yıkanması,
 • Anal bölgenin banyo ya da dışkı yapımı sonrasında iyice kurutulması,
 • Yıkama işlemi sırasında özellikle parfüm sözü ürünlerin kullanılması,
 • Boya içermeyen tuvalet kağıdı kullanılması,
 • Sıkı olmayan pamuklu iç çamaşırları giymesidir.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yiyecekler başlıklı makalemizde hamile kalma potansiyelini arttırmanın yolları, hamile kalmaya yardımcı yiyecekler ve Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Meyveler hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları