Hayaller Ve Hayatlar

Çocukluk dönemlerinizde yaşadığınız fakat hatırlamadığınız hayal kırıklıklarını görünce o duyguları yeniden yaşayacaksınız. Geçmişe yolculuğa hazır mısınız?
Hepimiz bu dönemlerden geçtik ve hayal dünyamız ile gerçekler arasında o kadar çok uçurum olurdu ki hayal kırıklıkları da kaçınılmaz olurdu. İşte hayal gücünüzün yerle bir olduğu o anlar

1- 9999999 IN 1 Atari Kasetleri


Bir dönemi yetiştiren atari kasetlerini mutlaka hatırlıyorsunuzdur. Üzerinde 9999999 tane oyun olduğunu iddia etse de içerisinden hep aynı oyunların çıkması… Bunun vermiş olduğu hüznü hayatta başka hiçbir şey veremez. Hemen ısınan adaptörü, ekrandaki ördekleri nasıl vurduğunu anlayamadığınız tabancası da efsaneler arasında.

2- Boş Yok Yazan Cipsten Taso Çıkmaması

Bu apayrı bir travmadır. Cipsin üzerinde yazan “boş yok” yazısı üzerine heyecanla paket açılır fakat tasonun olmadığı görüldüğünde hemen bakkala iade etmek istense de cevap her zaman aynıdır. O saatten sonra cipsin tadının hiçbir önemi yoktur. Para boşa gitmiştir.

3- Bulutların Su Buharı Olduğunu Öğrenmek

Çocukken mutlaka siz de bulutların üzerinde oturulabileceğini, onların pamuksu bir rahatlık vereceğini düşünmüşsünüzdür. Hangimiz onların aslında bir su buhar olduğunu öğrendiğimizde şok olmadık ki?

4- Gulyabaninin İçinden İnsan Çıkması

Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden olan Süt Kardeşler’deki gulyabaninin içerisinden insan çıkması sizi de hayal kırıklığına uğratmadı mı? O kadar dev bir yaratığın gözünüzdeki bitişini görür gibiyiz. Fotoğrafa bakınca hala daha korkunç gelmesi de ilginç değil mi?

5- Sanal Bebeğinizin Ani Ölümü

Binbir emekle beslediğiniz sanal bebeğinizin ani ölümü sizi de derinden sarsmadı mı? Bir sabah kalktığınızda ekranda hiçbir şeyin olmaması ve oyunun yeniden başlaması kadar kötü bir şey var mıydı?

6- Plastik Topun Yamuk Çıkması

Aldığınız plastik topun yamuk çıkması veya ilk oynamadan sonra hemen yamulması da özellikle erkekler için inanılmaz acı bir olaydır. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, vurduğunuz tüm şutlar bambaşka yerlere gidecektir.

7- Aşık Olduğunuz Abinin/Ablanın Evlenmesi

Küçükken mutlaka siz de kendinizden yaşça oldukça büyük birine aşık olmuşsunuzdur. Peki ya onun evleneceğini duyduğunuzda oturup ağlamadınız mı?

8- Futbolcu Stickerlarının Bir Türlü Tamamlanamaması

Büyük ödül için tüm stickerların tamamlanması gerekirken son bir futbolcunun hep kalması ve ödülün alınamaması.

9- Mario’da Prensesin Hep Başka Kalede Olması

Her bölümün sonuna heyecanla gelmek fakat prensesin hep başka bir kalede olduğunu öğrenmek de sizin için üzücü bir durum olmadı mı?

10- Yeni doğan kardeşinizin hiç de tatlı olmaması

Yeni doğacak kardeşiniz için o kadar heyecanlısınızdır ki, fakat kardeşinizin doğduğunda o buruş buruş hali hiç de hayal ettiğiniz gibi değildir. Siz çok sevimli, tatlı bir şey beklerken karşılaştığınız manzara tam bir hayal kırıklığıdır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button