Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / Hayata Pozitif Bakmak Hakkında Kısa Bilgi

Hayata Pozitif Bakmak Hakkında Kısa Bilgi

Kişisel gelişim alanında yaşamın her kademesinde bakış açımızın ne kadar önemli olduğu öğretilir. Bakış açısı bir problemi çözerken, bir olaya yaklaşırken, hayatın her aşamasında aldığımız sonuçları etkiler. Hayata pozitif bakmak birçok olayı çözümlemede yaklaşımı kolaylaştırır. Ama pozitif bakmak, problemi çözmek demek değildir. Sadece daha kolay çözmeniz için belli bir öz güven, rahatlık sağlar. Bundan fazlasını sağlamaz. Hayata pozitif baktığınızda ne olur? İşten atıldığınızı ve beş parasız kaldığınızı düşünelim, bu duruma nasıl pozitif bakacağız?

  • İşten kovulmam iyi oldu hatalarımı gördüm daha iyi bir iş yerinde daha rahat çalışabilirim
  • düşük maaşla o sıkıcı ortamda çalışmaktan kurtuldum, yeni işler ve yeni yüzler beni bekliyor
  • Düşünmek için zamanım var, kendi işimi kurabilirim
  • Stres ve hiç takdir edilmeyen emeklerimi boşa harcamanın sonu geldi.
  • Kendime daha fazla zaman ayırabileceğim bir iş bulma imkanı doğdu.

Bunun gibi yüzlerce olumlamalar pozitif bakışın getirisidir. Şimdi de negatif bakışın doğurduğu düşüncelere bakalım

  • İşten kovulmak kötü oldu, ben şimdi nasıl iş bulacağım?
  • Maaş da iyi kötü idare ediyordu, ortama da alışmıştım şimdi ne yapacağım?
  • İşsizlik beni bitirecek, eve ekmek götüremeyeceğim. Perişan olacağım
  • O kadar emek vermiştim, hepsi boşa gitti
  • Ne yaparsam yapayım bir daha asla o kadar iyisini bulamam

Şimdi her iki düşünce ve bakış açısının ufkunuzu nasıl etkilediğini görmek gerekiyor. Birisinde hala umut varken ve enerji devam ediyorken, diğerinde hiç umut yok. Motivasyon ve enerji de yok. Negatif bakış açıcı ile bakanlar, iş bulsalar bile o işi de kaybederler. Pozitif bakış açısı ile bakanlar, daha kolay iş bulabilirler, o işi kaybetseler de bir başka işe daha güçlü ve enerjik olarak girerler.

Hayata Pozitif Bakmak Bakış Açısı
Sadece iş alanında değil, birçok alanda pozitif bakış açısı hayata bağlı kalmanın ölçüsüdür. Çünkü hayat büyük bir hızla ve güçle akıp gider. Sizi de sürükler, bu akışa karşı yüzmek sizi yorar ve gidişinizi engelleyemez. Onunla akmak ise işinizi kolaylaştırır. Her olumsuz durumdan bir pozitif iyi sonuçlar çıkarabilme yeteneğini kazanmak, hayatta başarının esaslarındandır.

Son olarak bir önceki yazımız olan Korkular gerçeğe dönüşür başlıklı makalemizde güveni yüksek bolca para kazanan mutlu bir kadın olmuştur. Öğrenilmiş çaresizlik, Kişisel Gelişim ve Kişisel gelişim dersleri hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları