Teknoloji

Hangi Sure Kaç Defa Okunursa Tesirde Bulunur

Hangi sure kaç defa okunursa tesirde bulunur ?

Maneviyatın yükseltilmesi için en büyük yardımcımız dualardır. Dua kul ile Allah (C.C.) arasında köprü kuran en önemli vasıtaların başında gelmektedir. Bu nedenle Hz. Muhammed SAV efendimiz gününün büyük bir bölümünü ibadet ederek ve dua okuyarak geçirmekteydi. Her duanın belli bir gücü ve tesiri bulunmaktadır. Rabbimiz tarafından indirilen tüm ayetler kutsaldır ve bu ayetlerden faydalanmak kulunun birincil görevidir. Yardım istemek ve acziyet hali kulun halleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle rabbimize erişmek için en kestirme yollardan birisi olan dua okumak daima bir kulun isteklerine cevap bulmak için ilk tercih edeceği şey olmalıdır. Surelerin belli sayılarda ve belli günlerde okunmaları onları daha güçlü hale getirmektedir.

Rabbimizin bize bahşettiği yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim 114 adet sure içermektedir. Bu surelerin her biri farklı konulara hizmet etmekte ve farklı isteklerin Allah (C.C.) tarafından yerine getirilmesi için okunmaktadır. Duamızı ettikten sonra bir sonuç alınıp alınmayacağı Allah (C.C.) takdiridir. Zaten duaya niyet ederken direkt olarak isteklerimiz için dua okumak yerine duaları Allah (C.C.)’ın takdirini kazanmak için okumak gerekmektedir. Bu sayede Allah (C.C.)’ın takdirini kazanacağımız gibi dilek ve isteklerimizin daha kolay olmasını, bela, kaza ve musibetlerin bizden uzaklaşmasını sağlayabiliriz. İnsanın başına gelebilecek bir sürü musibetin uzaklaşabilmesi için de yine en etkili çare dua okumaktır. Hangi duanın kaç kere okunacağına dair net bilgisi olan kişiler istek ve dileklerinin yerine gelme ihtimalini arttıracaktır. Elbette Allah (C.C.) bu dualara ihtiyaç duymaz. Ancak kulunun kalbindeki temiz isteği görmek ve isteği şeyin gerçekten yürekten isteniyor olduğuna kanaat etmek için duaları kullarına vesile kılmıştır.

Dua okumak tüm isteklerimizi yerine getirmeyeceği gibi bazı durumlarda da kaza ve belaları bizden uzak tutmayabilir. Bu hallerde Allah (C.C.) bizi bir imtihana tabi tuttuğunu unutmadan sabır içerisinde tefekkür etmek ve dualardan yüz çevirmemek gerekmektedir. Allah (C.C.) isyan etmediğini gördüğü kulunu eninde sonunda mükafatlandıracaktır. Surelerin size sağlayacağı tesirler için belli sayılarda okunmaları gerekmektedir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu