Hangi Mevsimin İnsanısın ?


Herkesin kendisine yakıştığını düşündüğü ve onu daha sağlıklı gösterdiğine inandığı renkler vardır. Renk analizi işte tam da bu esnada devreye giriyor, kişilerin hangi renklerde giyinmeleri ve kadınların hangi saç veya makyaj tonlarını kullanmaları gerektiğini, ten rengine göre bulmaya yarayan bir yöntemdir. Bu yönteme göre kişiler ilk önce baskın renk parametrelerini bulmalıdır. Herkeste bir baskın renk özelliği vardır. Bu özellikler sıcak-soğuk ve mevsimlere ayrılırlar.

Öncelikle sıcak mı, soğuk mu olduğunu anlamak için sarı ve mavi rengini kullanıyoruz. Eğer içerisinde mavi daha baskın kalıyorsa soğuk, içerisinde sarı daha baskın kalıyorsa sıcak renklerdir. Bu ten rengimiz içinde böyledir. Bileğimize baktığımızda damarlarımız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak tonlu bir ten rengine sahibiz demektir. Tabii ki bunu her zaman damarlarla anlamak mümkün değildir, öyle durumlarda aynanın karşısına geçip biri altın biri gümüş renklerde olan iki kumaş parçasıylada bu işi çözebilirsiniz. Eğer altın renkli kumaş size daha çok yakışıp, yüzünüzü sağlıklı gösteriyorsa sıcak, ya da gümüş renkli kumaş daha çok yakışıp, iyi hissettiriyorsa soğuk bir ten rengine sahipsiniz demektir.

Peki ya hangi mevsemin insanısınız ?

Sıcak mı, soğuk mu olduğumuzu bulduğumuza göre, sırada sıcak ve ya soğuk grubunun hangi mevsimi olduğumuzu bulmak var. Öncelikle sıcak grubunun mevsimleri sonbahar ve ilkbahardır, soğuk grubunun mevsimleri ise yaz ve kıştır. Yaz sıcak bir mevsimdir ancak iş renk analizlerine gelince yazın renkleri soğuktur. Peki ya hangi mevsimin insanıyız? Bu durumda da bakmamız gereken şey açık renklerde mi daha iyi görünüyoruz yoksa koyu renklerde mi? Eğer açık renklerde iyi görünüyorsak sıcak grubunda mevsimimiz ilkbahar, koyu renklerde iyi görünüyorsak mevsimimiz sonbahardır. Soğuk grubunda ise açık renklerde mevsimimiz yaz, koyu renklerde mevsimimiz kıştır.

Yaz kadına yakışacak renkler ve modeller

Yaz kadını renkleri, daha açık tonlarda içerisinde mavilik barındıran renklerdir. Örneğin sizi ön plana çıkaracak renkler; gül kurusu, lila, gri gibi tonlardır. Ve makyajda öncelikle dikkat edilmesi gereken pembe alt tonlu bir fondöten kullanmaktır. Onun dışında buğulu gözler daha hoş ve pembe allıklar daha sağlıklı gösterecektir. Saç rengi için ise size en çok, küllü ve geçişli renkler yakışacaktır.

Kış kadınına yakışacak renk ve modeller

Kış kadını renkleri, koyu tonlarda içerisinde mavilik barındıran renklerdir. Örneğin; mor, siyah, gümüş, lacivert, zümrüt yeşili gibi renkler kış kadınını daha güzel gösterecek ve iyi hissettirecektir. Makyajda da pembe alt tonlu fondöten tercih etmeliler ve gözleri içinde keskin eyeliner her zaman daha çarpıcı bir görüntü sağlayacaktır. Saçlarda da daha net ve küllü tonlar tercih etmelidirler.

İlkbahar kadınına yakışacak renk ve modeller

İlkbahar kadını renkleri, açık tonlarda içerisinde sarılık barındıran renklerdir. Örneğin daha net gösterecekler renkler; toprak rengi, bej rengi, kahve ve kayısı tonlarıdır. Makyajda sarı alt tonlu fondöten tercih edilmelidir. Gözler için farı tek renk kullanmak her zaman daha doğal bir görünüm sağlamaktadır, ayrıca allık için şeftali tonları kullanılmalı ve pembe tonlarından kaçınılmalıdır. Saçlarda ise açık kahveler, bakır tonları gibi renkler yüzü daha canlı gösterecektir.

Sonbahar kadınına yakışacak renk ve modeller

Sonbahar kadını renkleri, koyu tonlarda sıcak renklerdir. Örneğin; koyu kahve, bakır, kızıl gibi renkler tercih edildiğinde oldukça güzel görünecektir. Makyajda da fondöten seçimi olarak sarı alt tonlar tercih etmeli gözlerde de kızıl, kahve tonlarını buğulaştırarak kullanmaları iddialı görünecektir ve allık olarak şeftali tonları sağlıklı doğal bir görünüm sağlayacaktır. Saçlarda ise geçişli dore sarılar, koyu kahve üzerinde sombreler genç ve güzel gösterecektir.

Related Articles

One Comment

  1. Merhaba, sitenizde tanıtım yazısı yayınlatmak istiyorum. Ücret ve günlük hit bilginizi mail adresime yollarmısınız

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button