Ana Sayfa / Finans / Hangi Durumlarda Hangi Kredi Çekilmelidir

Hangi Durumlarda Hangi Kredi Çekilmelidir

Kredi belirlenmiş bir miktar parayı geri ödemek koşuluyla belirli bir süreliğine ve belli bir bedel karşılığında satın almaktır. Gerçek veya tüzel kişiler ihtiyaçları doğrultusunda bankalardan teminatlı veya teminatsız kredi alabilirler. Bankaların müşterilerine sağladığı krediler; ihtiyaç kredileri taşıt kredileri mortgage kredileri olarak sınıflandırılabilir. Kredi çeşitleri şahısların beklentileri doğrultusunda şekillenmektedir.

Örneğin araba almak istiyorsunuz taşıt kredisinden faydalanarak ayağınızı yerden kesebilirsiniz. Ya da aslında bir ev almak istiyorsunuz ve yüksek oranda krediye ihtiyacınız var. O halde mortgage kredisi tam size göre… İpotek teminatlı konut kredisi (mortgage) kişilerin almak istedikleri konutun üzerine ipotek koyularak kullandırılan bir kredi çeşididir. Bu kredi kişilere vergi avantajı sağlayan bir finansman şeklidir.

Veya acil nakit paraya ihtiyacınız var o zamanda ihtiyaç kredisi almalısınız. Ticari amaçlı yatırımlar dışında bankalardan sadece ihtiyacınıza yönelik ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Kredinin hangi çeşidi olursa olsun kredi için bankalara başvurduğunuzda bir takım belgeleri sağlamanız gerekmektedir. Çalışan iseniz maaş bordrosunun fotokopisini emekliyseniz maaş cüzdanınızın fotokopisini bankaya teminat olarak göstermeniz gerekmektedir.

Kredi çekmenin avantajları ise; bireysel ihtiyaçlarınıza yönelik belirlediğiniz kredi çeşidini gerekli belgeleri de teminat göstererek hangi bankayla çalışmak istiyorsanız o bankadan alabilirsiniz. Nakit paraya mı ihtiyacınız var ev mi alacaksınız yoksa araba sahibi mi olmak istiyorsunuz bu sorulara vereceğiniz cevaba göre kredinizi şekillendirebilir ihtiyaçlarınıza küçük teminatlarla ve düzenli ödeme koşuluyla sahip olabilirsiniz. Krediyi doğru yerde ve doğru şekilde kullandığınız müddetçe her zaman avantajlı olacaksınız. Kararınızı verin sizin krediniz hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları