Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Hacknet Oyunu Kısa Süreliğine Steam’ de Ücretsiz Hacknet Deluxe

Hacknet Oyunu Kısa Süreliğine Steam’ de Ücretsiz Hacknet Deluxe

Bir başka ücretsiz olan oyun haberimizde daha sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Başlıkta belirttiğim üzere, eğer ücretsiz oyunları Steam kütüphanenize eklemekten zevk alıyorsanız, doğru adrestesiniz.

Kısa bir süre ücretsiz olarak bizlere sunulan bu oyunun içeriğinden bahsedecek olursak;

Bilgisayar için yapılmış, terminal tabanlı bir hackleme simülatörüdür.

Gezegendeki en yoğun güvenlik sisteminin yaratıcısı olan Bit isimli hacker ölür. Bilgisayarına 14 gün boyunca giriş yapmayınca arıza güvenliği devreye girer ve bir kullanıcıya talimatlar içeren otomatik iletiler gönderir. Bu kullanıcı olarak Bit ile ilgili gizemi ortaya çıkarmak ve Hacknet- OS’ in yanlış ellere düşmemesini sağlamak sizin elinizde. Oyunumuzun macerası da burada başlayacak. 🙂

Hacknet yeni başlayanlara oyunda bulunan gerçek dünya uygulamaları ve komutlarını kavrayabilecekleri destek sistemi de sunmaktadır. Yani oyuna başlamadan önce oyunu size nasıl oynayacağınızı öğretecek adeta bir canlı destek tarzında bir içeriği mevcut.

Özelliklerine değinecek olursak

Oyun bize söylendiğine göre ( hacker olmadığım için 🙂 ) gerçek hackerlık macerası sunmakta ve filmlerde ki gibi olmadığını da belirtmekte. Açıkcası oyun bize hacker olduğumuzu hissettirmekte fakat oyuna kendinizi kaptırırsanız içerisinden çıkamayacağınız görevler de mevcut. Zamana karşı yarıştığınız bazı görevler sizi heyecana sokarken bazı görevler ise aşırı detaylı çalışmanıza, ve hiçbir hataya yer vermemenize sebebiyet vermekte.

İçerisinde gizem barındıran bu oyunu görevlerde ilerledikçe anlayacaksanız. Örneğin, ünlü veya işinin ehli bir hacker ölür veya ortadan kaybolur fakat medya vb. kuruluşlar sebebini açıklamaz veya saklar. Bu hackerın hayaleti ya da programladığı bir uygulama bize ulaşır ve bize görevler verir. Olayı sürükleyici ve güzel yapan kısımlardan bir tanesi de bu tarz görevler diye düşünüyorum.

Bizden istenen gizemleri çözmemiz için, ister maillerimize göre hareket eder istersek de kendimiz olay ile alakalı detaylı araştırmalar yapıp görevimizi yerine getiririz. Bence olayı sürükleyen veya olayın sürükleyici olmasını sağlayan noktalardan birisi de burası.  Tabi ki oyunda fareyle birkaç şeye basarak görevleri yerine getirmiyoruz, özellikle yazmamız gereken bir sürü kod veya kökler bulunmakta. Bunlar başta zor gelebilir fakat çoğunu öğrendikten sonra kolay geleceğine veya sizi daha da sürükleyeceğine eminim. Tabi program yazmaya veya yazı tabanlı oyunlar  oynama isteğinize de bağlı bir durum. Sevmemeniz de olası bir ihtimal. Fakat şu an ücretsiz ve bunu denemek için güzel bir fırsata sahipsiniz.

 İçerisinde güzel yeraltı parçaların bulunduğu ve genel kullanıcı kitlesinin de beğendiği, özel olarak hazırlanmış, bizlere oyun ile birlikte sunulan birtakım müzik parçası sunmakta.

Kısaca vaktinizin nasıl geçtiğini anlamak istemiyorsanız bu oyunu sizlere tavsiye ederim. Kendi gizemli dünyasında kullanıcıyı kaybolmaya zorlayan ve eğlendiren bir oyun.

Minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

  • İşletim Sistemi: Windows XP
  • İşlemci: 2.0 GHz
  • Bellek: 512 MB RAM
  • Ekran Kartı: OpenGL 3.0+
  • Depolama: 500 MB kullanılabilir alan

Yani kısaca herkesin rahatlıkla açabileceği bir bilgisayar modeli çizilmiş.

Bir önceki yazımız olan Shroud PUBG' den 1 Ay Cezalı Shroud Oyunu PUBG Neden Ban Yedi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları