Güney Kore Yapımı En Popüler Filmler

Son yıllarda özellikle gençler arasında popülerliği artan Güney Kore filmleri hızla yayılıyor. Hem komedi, hem dram hem de korku alanında başarılı projelere imza atan sinema açıkçası bu ilgiyi de hak ediyor diyebiliriz. Amerikan filmlerine oranla daha samimi bir dil sunan Güney Kore filmleri bu alanda yükselmeye de devam edecek. Konuyu daha fazla uzatmadan en çok izlenen Güney Kore filmlerine bir bakalım
Deiji – Papatya


Mafya için çalışan Park kiralık katildir. İşini severek yapan Park ressam olan güzel Hye-Young’a aşık olacaktır ve işi ile aşkı arasında kararsız kalacaktır. Tüm bunlara ek olarak polis memuru Woo Park’ın ensesindedir.

Chinjeolhan Geumjassi – İntikam Meleği

2005 yılında izleyici ile buluşan film gerilim türünün başarılı örneklerinden biridir. Filmde kahramanımız Lee bir suçtan dolayı tam 14 yıl mahkumiyete çarptırılır ancak gerçekte Lee bu suçu işlememiştir. Hapisten çıktıktan sonra Lee herkesten intikam almaya karar verecektir.

Bakjwi – Kan Arzusu

Emilie Zola’nın Kan Arzusu filminden sinemaya uyarlanan filmde bir rahibe hastanede Ev virüsünü yok edilmesi için gönüllü olarak çalışmaktadır. Fakat rahibe virüsü kapacaktır ve filme biraz gerilim katacaktır. Sung virüsü kaptıktan sonra ölmek üzereyken ona kan nakli yapılarak tedavi edilir ancak bu Sung için yeni bir başlangıç olacaktır. Sung artık kana bağımlı hale gelmiştir.

Train To Busan – Zombi Ekspresi

2016 yılında izleyici ile buluşan film bilimkurgu türündedir. Filmde birbirinden bağımsız kişiler trenle yolculuk yaparken zombi virüsü yayılıyor ve trendeki bazı insanlarda zombileşince karmaşa başlıyor.

Ang Ma Reul Bo At Da – Şeytanı Gördüm

Korku ve gerilim türünde olan şeytanı gördüm filminde bir psikopat sadece zevk için insanları öldürmektedir.

Oldeuboi – İhtiyar Delikanlı

2003 yapımı olan ve en çok izlenen Güney Kore filmlerinden olan İhtiyar Delikanlı, bir adamın tam 15 yıl boyunca sadece bir odada tutulması ve karısının öldürülmesinden sonra serbest bırakılmasını konu alıyor. Kahramanımız Oh Dae-su bundan dolayı onu yakalayanlardan intikam almaya karar verecektir.

Neuk Dae So Nyeon – Kurt Çocuk

2012 yılında izleyici ile buuşan fantastik türündeki filmde fenç kahramanımız son derece farklı bir kişiliktir. Vücudu aşırı ısınan, dişleri keskin ve gözleri gridir. Çok sinirlendiği zaman da bir canavar haline geliyor.

Seulpeumboda deo seulpeun iyagi – Hüzünden Öte

2009 yılında izleyici ile buluşan romantik türündeki filmde K ve Cream liseden beri beraber takılan iki arkadaştır. İki arkadaş bir zaman sonra aynı evde yaşamaya karar verirler ve K, Cream’e aşık olur.

Ajeossi – Mazisi Olmayan Adam

7,9’luk İMDB puanına sahip mazisi olmayan adam sizleri oldukça şaşırtacak gizem türünün başarılı örneklerindendir.

Taegukgi Hwinalrimyeo – Kan Kardeşler

Kore Savaşını konu alan filmde iki kardeş savaş sonrası ayrı düşer ve birbirlerini aramaya başlarlar fakat aradan geçen 50 yıl onları boyunca birbirlerinden haber alamazlar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button