Gribe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Gribe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kış ayları başta olmak üzere mevsimsel geçiş dönemlerinde birçok kişinin başına gelen grip, yaşamsal faaliyetlerin neredeyse durma noktasına getirmekte. Evde, yataktan çıkamayan kişler, şiddetli burun akıntısı, öksürük gibi şikayetleri bulunan kişiler, üşüme ve terleme gibi sorunları ile gribi en ağır şekilde yaşamaktadır. Doktora gidemeyen, gitmekten korkan kişiler, bu sorunla mücadele etmenin yöntemlerini genellikle bitkisel çözümlerden aramaktadırlar. Gribe İyi Gelen Bitkiler yıllardan bu yana alternatif çözüm kaynakları içerisinde yer almakta olup birçok kişinin iyileşmesine büyük oranda katkı sağlamakta. Birçok kişi tarafından merak edilen o bitkilere bakacak olursak;

Ekinezya

400 yıldan fazladır alternatif tıp yöntemleri içerisinde yer alan Ekinezya, özellikle ABD gibi bölgelerde yaşayan yerliler tarafından yılan ve akrep ısırıkları başta olmak üzere enfeksiyon ve yaralanma gibi durumlarda tedavi malzemesi olarak kullanılmaktadır. Ekinezya üzerine yapılan bilimsel araştırmalarda bu bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, virüs gibi hastalıklara neden olabilecek virüslere karşı güçlü bir savunma sistemi oluşturduğu ifade edilmiştir.

Zencefil

Zencefil, dünya toprakları içerisinde belki de 2,000 yıldan fazladır kullanmakta olup şifa veren bir bitki olarak gösterilmektedir. Hemen hemen tüm ülkelerde bilinen bu bitki, başta sindirim sorunları olmak üzere iltihap giderme, mide bulantısı, grip, soğuk algınlığı, baş ağrısı gibi sorunların giderilmesine olanak sağlamakta. Zencefil, aynı zamanda akciğer ve sinüsler içerisinde bulunan toksinlerinde atılmasını sağlayarak nefes alış ve verişini daha güçlü hale getirmektedir.

Sarımsak

Sarımsak, başta kanser olmak üzere kalp hastalıklarını iyileştirme gibi oldukça mucizevi etkileri bulunmaktadır. İnsan vücudu içerisindeki zararlı bakteri, mantar ve virüslerin öldüren sarımsak, bağışıklık sistemini de güçlendirerek gribe karşı da oldukça güzel etkiler alınmasını sağlamakta.

Zerdeçal

Son zamanlarda birçok uzman tarafından da önerilen Zerdeçal,  boğaz ağrısı, öksürük gibi sorunların iyileştirilmesi ile tanınmakta. Boğaz yumuşatıcı etkisi ile daha iyi bir gün geçirilmesine olanak sağlayan Zerdeçal, grip konusundaki en iyi bitkisel çözümler arasında yer almakta. Gribe İyi Gelen Bitkiler Nelerdir? sorusunda bu bitkiye kesinlikle danışmanızı öneririz.

Limon

C vitamini bakımından oldukça zengin olan Limon, içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde vücudu dışarıdan gelen etkilere karşı da güçlü hale getirmektedir. Gün içerisinde içtiğiniz çay ve çorbaların içerisine bol miktarda limon sıkarak c vitamini alımını maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Özellikle burun tıkanıklığı gibi sorunlara iyi geldiği görülmekte.

Yeşil Çay

Uzmanlar tarafından günlük olarak tüketilmesi gereken içecekler arasında yer alan Yeşil Çay, sadece grip için önerilmemekte. Günde en az 2 fincan yeşil çay içilmesi durumunda başta grip olmak üzere birçok sorundan muaf hale gelebileceğinizi belirtmek istiyoruz. Özellikle grip döneminde düzenli olarak yeşil çay içen kişilerin vücutlarındaki toksinlerin atıldığını, daha sağlıklı bir hale geldiklerini söyleyebiliriz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button