Ana Sayfa / Teknoloji / Google Translator Artık İnternetsiz Çalışacak

Google Translator Artık İnternetsiz Çalışacak

Google Translator Artık İnternetsiz Çalışacak

Teknoloji haberleri kategorimizde bu gün Google Translator haberi var. Geçtiğimiz günlerde Google’nin dünya dilleri arasında köprü olan Translator uygulaması hakkında bir müjde verildi. Mobil telefonlar için sinirsel ağlara dayanan Google Translator artık İnternetsiz de çalışmaya başlayacak. Uygulama şöyle idi; telefonunuzun kamerasını bir yazıya doğru çevirdiğinizde, Google Translator o yazının dilini algılıyor ve istediğiniz dile çeviriyordu, şimdi ise aynı işlemi internet olmadan da yapabilecek. Bir seyahat halinde iseniz, ve dilini bilmediğiniz bir yerde gitmişseniz, konuşulan ya da yazılanları anlamak için o yerin dilini bilmek zorunluluğu kalktı. Google bu açıdan insanların işini son derece kolaylaştırdı. Bu uygulama olmadan, hiç dilini anlamadığınız bir ülkede derdinizi anlatmak için bir tercümana ihtiyacınız vardı, ama artık o ihtiyaç tamamen ortadan kalktı.

Google ve Microsoft Yarışı

İnternetsiz mobil translator :Bir kalem ve bir kağıt ile işiniz çok kolay. Anlamadığınız kelime veya cümleyi karşı taraftan yazmasını isteyin ve bu yazıyı kameranıza doğru tutun. Ardından Google Translator sizin için hemen çeviri yapsın. Büyük sıkıntı şuydu ki, internet olmadan bunu yapamazdınız. Haziran 2018 de Google müjdeyi verdi ve artık internet olmadan da bu çeviri hizmetinden mobil platformda yararlanabileceksiniz. Google bunu başaran veya ilk hayata geçiren firma değildir, Microsoft da bu konuda çok girişken,  Microsoft’un çevrimdışı bir sinir ağı çevirmeni nasıl yayınladığı anlatılmıştı. Bu firmaların, hizmette rekabetleri açısından önemli bir gelişme, çünkü Microsoft ve Google en iyi çeviri hizmeti için yarışacaklar. Temmuz 2018 den itibaren Google’nin hizmete açacağı internetsiz çeviri, Android ve iOS platformları için hizmete girecek. Pekiyi bu uygulama kaç dili destekleyecek? Uygulama tam 59 dili destekleyecektir. Ortalama olarak bir dilin içindeki tüm kelimeler ve cümlelerin boyutu 35 megabayt kadar çok küçük bir boyuta sahip ve ortalama tüm sistem 2 GB boyutu biraz aşacak. Ancak başta da dediğimiz gibi, dilini bilmediğiniz ülkeleri gezerken artık tercüman sıkıntısı yaşamayacaksınız. Bir akıllı telefon bir kalem ve bir kağıt, anlaşmanız için yeterli olacak.

Google Translator, mobil translator, internetsiz mobil translator, Teknoloji haberleri

Son olarak bir önceki yazımız olan Amazon Oyuncak Satmayacak başlıklı makalemizde amazon, CloudPets satışları ve oyuncak satışı hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları