Göğüs Estetiği Fiyatları 2023

Göğüs estetiği

gogus estetigi fiyatları 2023

Her zaman farklı bir boyut veya şekil olan göğüsler istediniz mi? Her yıl binlerce kadın beden figürlerini geliştirir ve kendilerine tekrardan özgüveni gelir.

Göğüs büyütme veya diğer adıyla bilinen meme büyütme estetiği, bir implantın yerleştirilmesiyle memenin şeklini ve boyutunu arttıran bir cerrahi işlemdir. Meme büyütme memelileri, göğüslerinizi büyütebilir, dolgunluk ve izdüşümü artırabilir ve simetriyi geliştirebilir.

Göğüs büyütme

Göğüs büyütme, göğüslerin hacmini arttırmak veya göğüslerin şeklini değiştirmek için hastanın silüetine göre büstü uyumlaştırmak için cerrahi referans prosedürüdür. Bu müdahale, kilo kaybı, hamilelik veya hormonal modifikasyon (hipotrofiler) veya hipoplastik göğüsler, yani hacminin yetersizliği anayasal kökene sahip olan çok küçük göğüslerle ilgilidir.

Meme büyütme operasyonu, kozmetik cerrahinin bir parçası olmakla birlikte, restoratif cerrahidir (bir kaza, bir hastalık veya konjenital hipoplazi takip edebilir). Müdahale, göğüslerin, eğrinin veya hacminin şeklini değiştirmeye izin verecek olan göğüs protezlerinin kurulmasından oluşur. Hastanın göğsüne yuvarlak veya armut şeklinde bir silikon sargı yerleştirilir. Her çeşit morfolojiye adapte olabilen çeşitli protez çeşitleri vardır. Bu ameliyat 18 yıl sonra mümkündür.

Göğüs estetiği sırasında ne yapmalı?

Ameliyattan önce hasta, farklı kriterleri doğrulamak için muayene yapacak bir cerrahla görüşür: boy, kilo, hamilelik, emzirme, göğüs ve göğüs morfolojisi, cilt kalitesi, yağ ve bezin önemi, kas sistemi. Bir kan testi yanı sıra hastanın yaşı ve öncülerine göre bir radyolojik değerlendirme talep edilecektir. Bu görüşme esastır, doktor ve hastanın doğal bir etki için ideal implantı seçmesine izin verecektir.

Bu müdahaleye kontrendikasyon bulunmadığından emin olmalı (flebit, pulmoner emboli önceleri) Herhangi bir işlemden önce bazı öneriler gözlemlenecektir:

  • Sakatlığın önlenmesi için ameliyattan en az bir ay önce ve sonrasında sigara içilmesi tavsiye edilir.
  • Ameliyattan önceki 10 gün boyunca aspirin almak yasaktır.
  • Flebit için diğer risk faktörleri (obezite, zayıf venöz durum, pıhtılaşma bozuklukları) durumunda oral kontrasepsiyonun durdurulması gerekebilir.
  • Cilt, antiseptik bir çözelti veya ameliyattan önceki gün ve sabah uygulanan sabunla dezenfekte edilecektir.
  • Ameliyattan 6 saat önce hiçbir şey yememeniz veya içmemeniz tavsiye edilir.
  • Bazı durumlarda bir mamogram ve meme ultrasonu da gerekebilir.

Bu cerrahi operasyon sadece büyüme tamamlandıktan sonra mümkündür (yaklaşık 17 yaş). Aslında, hamilelikten 6 ay önce beklemek tavsiye edilebilir. Cerrah size prosedürün ayrıntılı bir tahminini vermek zorundadır. Eğer bir onarım müdahalesi değilse, ilk istişare ile operasyon arasında 15 günlük bir süreye uyulmalıdır (bu, estetik amaçlı tüm eylemlerin zorunlu yansıma zamanıdır.) Ameliyattan önce, ameliyattan en az 48 saat önce anestezistin ziyareti zorunludur.

Meme implantı seçimi

Göğüs implantının eğrisi ve hacmi hastanın isteklerine göre uyarlanır. Torasik morfolojisine göre, plastik cerrah protez yerleştirme yolunu, implantasyon kutusunu ve en uygun protezlerin seçimini seçecektir. Bir implantın ömrü değişkendir, 10 ila 15 yıl arasında değişir. Düzenli bir kontrol yapılmalıdır. İki tip protez vardır:

Anatomik meme protezleri

Bunlar memenin doğal bir formunu (damla veya armut formunda) yeniden üretme yeteneğine sahiptir, ancak döndürülebilirler. Bu teknik, cerrahi teknik doğruysa istisnai bir durumdur. Doğal görünümleri, kalın olmayan dokuya sahip veya yalnızca küçük bir meme bezine sahip olan ve aynı zamanda meme rekonstrüksiyonu olan ince hastalar için özellikle uygundur.

Yuvarlak protezler

Göğüslerin üst kısmında daha daralmış bir boyun çizgisi ve daha kubbeli bir görünüme izin verir. Dönme durumunda, göğsün şeklinin hiçbir değişikliği yoktur, yuvarlak protezler yarı küreseldir.

Anatomik göğüs protezleri ve yuvarlak protezler farklı ürünlerden oluşur:

En çok kullanılan meme implantları, çok doğal ve hoş bir dokunuş sağlayan, az ya da çok yapışkan silikon jeli içeren bir silikon kılıftan oluşur. Bilimsel çalışmalar bu protezlerin güvenliğini kanıtlamıştır: herhangi bir malign hastalığa veya otoimmün hastalığa neden olmazlar. Kullanıma hazır dolu meme derisi kalınlığı çok düşükse bazen göğüslerinde çirkin ışık dalgalarını içerebilir bedeni ancak seçim protezi zarar vermez salin (tuzlu su) yerleştirir.

Hidrojel göğüs protezleri büyük ölçüde, zarfın kopması durumunda vücut tarafından emilen jelleşmiş sudan oluşur.

Müdahale prosedürü

Genel anestezi uygulandıktan sonra, cerrah protezlerin yerleştirilmesi için üç yol arasında seçim yapar:

Aksiller yolu

Bu şerit koltuk altının doğal kıvrımında bulunur ve ilk meme büyütme için kullanılabilir. Göğüslerde yara izi oluşturmaz. Orijinal göğsü sarkmış veya şişmişse bu yoldan kaçınılmalıdır.

Alt meme yolu

Protezlerin yerleştirilmesi submembran kanaldaki bir insizyon ile yapılır. Hastanın bir pitozu veya zaten büyük bir meme hacmine sahip olması durumunda, kesi izi daha iyi maskelenir.

Protezlerin yerleştirilmesi, areolar alanındaki bir insizyon ile yapılır. Bu alanın doğal pigmentasyonu, rengi areola ile kesişen kesi körlüğünün ideal bir kamuflajına izin verir. Hastanın anatomik koşulları buna izin verdiği zaman tercih edilen yoldur.

İnsizyonlar sırasında, cerrah, ya bezin arkasında, göğüs kaslarının önünde (kas-öncesi implantasyon) ya da göğüs kaslarının (retro-musküler implantasyon) arkasındaki implantları konumlandırır. Operasyon süresi, seçilen implantasyon yoluna, implantların düzenlenmesine ve ilişkili bir hareketin (pitoz düzeltmesi gibi) varlığına bağlı olarak 40 dakika ila 2: 30 arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası

Ameliyattan sonra hematom ve ödem riskini azaltmak için bir kompresyon sosu yapılır. Bu pansuman ertesi gün çıkarılacak, daha sonra hasta, göğüsler üzerindeki ilk günlerde kompresin korunmasını da içerecek şekilde takviye olmaksızın bir sütyen giyecektir (birkaç hafta boyunca)

Ağrılar, hastaneye yatıştan sonraki ilk günlerde ortaya çıkabilir (özellikle protezlerin hacmi önemlidir ve pozisyon retromusküler ise). Analjezikler birkaç gün boyunca alınacaktır. Diğer sonuçlar şunlardır: morarma (mavi), ödem (şişme), sinir yükseltme zorluğu.

Birkaç ay boyunca yara izlerinin güneşe maruz kalmasından kaçınmak gerekir. Spor aktivitelerinin sürdürülmesi, yoğunluğuna bağlı olarak 4 ila 6 hafta sonra yapılabilir. Birkaç hafta sonra yüzeye çıkacak ödem olabilir, kolların yükselmesinde rahatsızlık hissedilebilir. İmplantın hareket riskleri ve istisnai olan enfeksiyonlar yeni bir operasyon gerektirebilir.

Beş ila on günlük bir faaliyet kesintisi dikkate alınmalıdır.

Olası komplikasyonlar

Komplikasyonlar nadirdir, bunlar ameliyatla veya implantlarla ilişkili olabilir: hematom, akıntılar ve enfeksiyonlar, cildin nekrozu (özellikle sigara içilmesi durumunda), anormal sikatrizasyon (örneğin, klastik skar denilen bir skar gibi), kısmi hassasiyet kaybı, bir implantın erken yırtılması (istisnai), implantların (kabuk) kötü kabulü, akciğerlerde hava efüzyonu.

Meme büyütme işleminin faydaları

Memelerin hacmi ve şekilleri geliştirildi. Yaralar genel olarak gizli kalmaktadır. Silüet dönüştürülür. Son sonucu değerlendirmek için iki ila üç aylık bir süre gereklidir. Yaralar çok gizlidir ve protezler artık silikon jelin (yapışkan jel) ilerlemesi ve implantların zarfı ile on yıldan fazla bir ömre sahiptir.

Meme büyütme kontrendikasyonları

Bu ameliyatta bazı önemli kontrendikasyonlar vardır:

  • Flebit veya pulmoner emboli öyküsü bu operasyonun kontrendikasyonları olabilir;
  • Sigara içmek iyileşmeyi geciktirebilen kutanöz nekroz riskini artırır. Bu nedenle, ameliyattan bir ay önce ve sonrasında sigara içilmesi tavsiye edilir;
  • Hormonal kontraseptif kullanmak flebit riskini artırır. Diğer risk faktörleri (obezite, kötü venöz durum, koagülasyon bozuklukları) durumunda, ameliyattan bir ay önce durdurulması istenebilir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button