Teknoloji

General Mobile Discovery Ekran Kilidi Kırma

Discovery, dünyanın en gelişmiş elektronik uzmanlarını bünyesinde barındıran General Mobile şirketi dahilinde geliştirilen önemli bir telefon modelidir. Bu model, sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında gayet ucuz olduğundan dolayı büyük ilgi görmüştür. Diğer cihazlara göre performans açısından pek eksik olmadığını söyleyebileceğimiz bu telefon, fiyat açısından da rakiplerinin epey bir gerisinde. Kısacası bu ürün için tam anlamıyla performans / fiyat ürünü diyebiliriz.

General Mobile Discovery ekran kilidi kaldırabilir  miyim ?

Telefonumuzun güvenliğini sağlamak ve başka kişilerin yapabileceği erişimleri engellemek için telefonlarımıza çeşitli şifreler koyuyoruz. Ancak tam güvenli olabilmesi için bazen koyduğumuz şifreler çok karışık olabiliyor. Haliyle bu karışık şifreleri de akılda tutmak epey bir zor. Hepimiz, güvenlik şifremizi zaman zaman unutmuşuzdur. Ancak bu yöntem ile birlikte artık ekran kilidi şifresini unutmak sizin için pek önemli olmayacak. Çünkü sadece dakikalar içerisinde telefonunuzu yeniden açarak kullanılabilir hale getirebileceksiniz.

 

Ekran Kilidi kaldırma işleminin zararı var mıdır ? – Nelere dikkat etmeliyim ?

İşlemleri detaylı bir şekilde anlatmadan önce bu işlemleri yapmadan gerekli yedeklemeleri bilgisayarınıza veya farklı bir diske aldığınızdan emin olun. Çünkü bu işlemler esnasında telefonunuzda bulunan tüm dosyalar silinecektir ve bir daha geri yüklenmeyecektir. Ancak backup işlemlerini uygulayarak veri kaybı yaşadığınız tüm dosyalarınızı tek tek geri alabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzun bataryasının seviyesi minimum %50 olmalı. Aksi taktirde telefonunuz işlemler esnasında kapanarak tekrar açılmayabilir. Eğer bu tür bir durum ile karşı karşıya kalırsanız, lütfen telefonunuzu bir yetkili servise gönderin.

 

General Mobile Discovery telefonumuzun ekran kilidini aşağıdaki gibi kaldırabiliriz ;

  1. İlk olarak telefonumuzu kapatalım.
  2. Kapalı olan telefonda ses kısma ve güç tuşuna aynı anda 1-2 saniye basılı tutuyoruz.
  3. Bu işlemi yaptıktan sonra recovery mod ekranı ile karşılaşacaksınız.
  4. Ses açıp kapatma tuşları ile aşağı yukarı giderek clear Emmc seçeneğine gelip güç tuşu ile bu seçeneğinizi işaretleyin.
  5. Bu işlemleri yaptıktan sonra ortalama 10-15 dakika içerisinde telefon sistemi, talep edilen işlemleri tamamlayarak yeniden açılacaktır.(Daha kısa da sürebilir normaldir.)
  6. Telefonunuz yeniden açıldıktan sonra sizden herhangi bir şifre istemeyecek, direkt olarak açılacaktır.
  7. Dilerseniz bu andan itibaren telefonunuza yeniden bir şifre koyabilirsiniz.
  8. Ayrıca işlem öncesinde de hatırlattığımız yedekleri telefonunuza kurmanız, cihazınızın formatı ile birlikte silinen dosyaların tümünü geri getirmenize imkan sağlar.

Sorularınızı sormaktan çekinmeyin arkadaşlar sorularınızı paylaşırsanız hızlıca cevap alabilirsiniz.

Related Articles

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button