Ana Sayfa / Eğitim / Gençler İçin Yurt Dışına Çıkmanın En Kestirme Yolları

Gençler İçin Yurt Dışına Çıkmanın En Kestirme Yolları

Yurt dışına çıkmak gençler için en macera dolu ve en bilgi dolu durumlardan biridir. ister gezmek için olsun ister eğitim için olsun ister de çalışmak için olsun hemen her gencin hayalinde bir yurt dışı gezisi vardır. Sizde bu gençlerden biriyseniz ve yurt dışına çıkmanın yolları nedir diye merak ediyorsanız işte seçenekleriniz…

  1. Erasmus Değişim Programı

Üniversite öğrencisi olan biriyseniz Erasmus değişim programı ile istediğiniz farklı ülkelere gidebilirsiniz. Burada kalırken devlet destekli kredi alabilir, kalacak yer ve rehber sıkıntısı yaşamadan hem eğitim alabilir hem de yurt dışı gezinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dil eğitiminize katkı sağlayacak olan bu program için üniversitenizin tarihlerini kontrol etmelisiniz.

  1. Work And Travel

Amerika hükümeti tarafından düzenlenen dil sınavını geçmeniz halinde ülkeye hem gezmek hem de çalışmak için giriş yapabiliyorsunuz. Size kısa sürede bir iş veriliyor ve çalışmaya başlıyorsunuz. Ayrıca ülke içerisinde ve Amerika vizesinin geçerli olduğu ülkelerde tatil günlerinizde gezilere katılabiliyorsunuz. Bazen kazandığınız bütün para geziler için harcanıyor olsa da yurt dışında harika bir zaman geçirebilirsiniz.

  1. Workaway

Workaway sitesine üye olarak belirli bir ücret ödemeniz halinde karşınıza farklı ülkelerdeki iş ilanları çıkıyor. Bu iş ilanlarından kendinize uygun olanı seçebilir ve iş sahibi ile görüşerek kalacak yer ve yemek karşılığı çalışmaya başlayabilirsiniz. Yurt dışında çalışmak isteyenlerin birçoğu bu program ile yola çıkıyor ve hem kazanıp hem de gezebiliyor.

  1. Eurodesk

Yurt dışına gençlere özel olarak kurulan bu platform eğitim ve sunulan fırsatların değerlendirilmesi için yardımcı olmaktadır. Yurt dışında hazırlanan seminerlere, programlara katılmak isteyen gençleri kısa süreli de olsa yurt dışına götürebiliyor. Sizde bu program üzerinden gezmeye başlayabilirsiniz.

  1. Couchsurfing

Ücretsiz yurt dışına gitmek isteyenlerin tercihi olan Couchsurfing uygulaması, evinde yurt dışından gelen misafirleri ağırlamak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulama oluyor. Farklı kültürlerden insanların evine giderek orada kalıyor ve onların kültürlerini daha yakından görebiliyorsunuz. Ücretsiz bir konaklama imkanı sunan ‘’Koltuk Sörfü’’ ile sizde gezmeye bugünden başlayın…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları