Geleceğin Meslekleri Neler Olacak?

Geleceğin Meslekleri Neler Olacak? konumuzda yeni nesiller için hazırlamış olduğumuz bu yazı çocuklarımıza geleceği için ufakta olsa bilgilendirelim istedik.

Haber Analistliği
İnternet üzerinde yepyeni bilgi paylaşım alanları ve haber merkezlerinin kurulmasıyla ortaya çıkan bir meslektir. Bu mesleği yapacak kişi bu merkezlerden ve sosyal platformlardan elde ettiği verilerin doğru kullanımı ve yayılması alanında yetiştirilecektir.

İnternet Güvenliği
Gün geçtikçe insanların internet dünyasıyla daha da alakadar olması, bu durumu kötüye kullanan kişileri de ortaya çıkarttı. Bu sorunun ortadan kaldırılması içi yetiştirilecek internet güvenliği uzmanları gelecekte gerek şirket bünyelerinde gerekse sanal dünyada kendilerine rahatça iş bulabilecekler.

Web Tasarımcısı
Sosyal ağlarda oluşan ihtiyaçlar web tasarımcıların önünü açmaya devam ediyor. Bir şirkete verilecek sipariş, alınacak randevu hatta anlaşmaların bile internet ortamında yapıldığı bir dönemde bir çeşit sanal işletme oluşturacak web tasarımcılarına oluşan ihtiyaç gün geçtikçe artacaktır.

Genetik Mühendisliği
Teknolojinin hayatımıza sağladığı kolaylıkların yanında verdiği zararlar da oldukça fazladır. İnsanların kalıtsal özelliklerini bu özelliklerin tedavi yöntemleriyle ilişkilendirmeyi hedefleyen bu dal ileriki yıllarda oldukça önem kazanacaktır.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button