Ana Sayfa / Sağlık / Kadın / Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı?

Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı?

gebelik testi sabah mı yapılmalı

Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı?

Gebelik belirtilerini göstermeye başladıktan sonra emin olmak için en doğru şekilde test yapmak isteriz. Birçok soru ile birlikte gebelik testi sabah mı yapılmalı sorusu merak edilen konular arasındadır.

Evde yapılan hamilelik testleri ile idrarda hamilelik hormonu var mı yok mu tespit edilebilir. Tespit için gerekli HCG hamilelik hormonu sadece hamile kadınlarda bulunmaktadır. Yapmanız gereken eczaneden hamilelik testi edinmenizdir.

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Hamilelik testi yaptırmanın en bilindik 2 yolu vardır. Kan ve idrar testi ile kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Kanınızda, aranan HCG hormonu, bulunuyorsa hamilesinizdir. Damar yolu ile alınan kan ile kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Eğer evde hamilelik testi yapmak istiyorsanız, eczanelerden temin edebileceğiniz hamilelik testleri bulunmaktadır. Birçok marka ve fiyatta hamilelik testi bulunmaktadır. Bu testleri uygulamak ise çok basittir. Fakat bu testi en uygun zamanda yapmalısınız. Gebelik testi sabah mı yapılmalı sorusu da bu durumda merak edilmektedir.  Evet, test için en uygun zaman sabahtır. Çünkü ilk idrar daha net sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Test yapmak için idrarınızı bir kabın içine koymalı ve test şeridini de kabın içine koyup 3-4 dakika bekletmelisiniz.

Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılmalıdır?

Hamilelik testini uygulamak için adet gününüzün en az 1 gün geçmesini beklemelisiniz. En doğru sonuç için 1 hafta gecikmesini beklemelisiniz. Çünkü her kadın günü gününe adet görmemektedir. Stres ve dengesiz beslenmeye bağlı adette gecikmeler yaşanabilir. Bu bekleyiş sayesinde daha net sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Çocuk sahibi olmaya karar verdikten hemen sonraki günlerde hiçbir sonuç alamazsınız. Hamile olsanız bile bebeğin rahme ilerlemesi ve yerleşmesi 6-10 gün arası sürer. HCG hormonunun ise annenin kanından idrara geçmesi yaklaşık 15 gün sürer. Bu süreç içerisinde belirtilerin yanı sıra, bebek rahme düşmüş olacaktır ve hamilelik kesinleşecektir.

Gebelik testi ile ilgili merak edilen konular arasında gebelik testi için en doğru zaman nedir, ne kadar beklemek gerekir veya gebelik testi sabah mı yapılmalı soruları vardır. Hamilelik testinin uygulaması için en uygun zaman sabahtır. Bunun nedeni gece boyunca biriken idrarınız HCG hormonunu daha net ortaya çıkarır.

Son olarak bir önceki yazımız olan Gebelik Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde dış gebelik nasıl anlaşılır, gebelik nasıl anlaşılır ve gebelik testi nasıl anlaşılır hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları