Fortnite Oyuncularına Müjde, Yeni Güncelleme Notları

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz ki Battle Royale oyunlar son bir senede oldukça revaçta ve bu oyun firmaları da birbiriyle rekabet halinde. Her bir firma, dikkat çekmek, oyuncularını kendine bağlamak adına ” Dikkat çekici ne yapmalıyım, nasıl daha çok kitleye hitap edebilirim.” demekte. Bu yüzden Fortnite ekibinin yeni yayınlayacağı güncelleme ile hedefini az da olsa gerçekleştirecek şekilde durduğunu dile getirebilirim. Tabi ki bu güncelleme şu an da  biz PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch ve mobil oyuncularına sunuldu.

İçeriğinden bahsedecek olursak hem Save The World hem de Battle Royale modlarını, son zamanlarda kullanılan Drum Gun da dahil olmak üzere bir avuç yeni silahla tanıştırıyor. Son güncelleme ile birlikte, oyuncular artık Battle Royale modunda yeni gelen Drum Gun silahını loot yaparken bulabilecek ve dilediği şekilde kullanabilecekler. Fortnite’ ın yapımcısı olan Epic Games’ in Drum Gun için yaptığı açıklama ise şu şekilde ” Tüfeğin durdurma gücünü, bir hafif makineli tüfeğin baskılama yeteneği ve ateş oranı ile birleştiren hibrit silah.”


Tabi ki oyuna bu kadar güçlü bir silah eklemenin, rekabet modunu oldukça bozacağını düşünen ve bu durumu fark eden Epic Games bu güçlü silahı oyunda herkese vermiyor. Çok nadir bulunabilecek bu silahı bulanlar için ise şanslı günde olduklarını ve elinde ki silahın değerini iyi bilmesini gerektiğini ve hakkını vermesini istediğimizi söyleyelim. ”  Middle Ammo” kullanan bu yarı makineli tüfek; sandıklardan, otomatlardan veya yerden bulunabilir. Ama unutmayın tabi ki şanslıysanız. Drum Gun isimli bu kusursuz silah, Battle Royale gelen yegane silah fakat Save The World moduna gelen diğer silahları da unutmamak gerek.

Freedom Herald tabancası ve  Stink isimli bomba da oyunda yerini almış durumda. Bu silahlar ve bomba hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyan veya öğrenmek isteyen arkadaşlar Epic Games’ in sitesini ziyaret edip, güncelleme notlarını inceleyebilirler.

https://www.epicgames.com/fortnite/tr/patch-notes/v4-5-content-update

Nadir Bulunan Drum Silahı‘ nın özelliklerine değinecek olursak;

  • Hasar: 27
  • Şarjör Kapasitesi: 50
  • Ateş Oranı: 9
  • Şarjör Değiştirme Süresi : 3 saniye
  • Kullandığı Mermi Cinsi: Orta

Olağandışı, bulunması zor olan Drum Silahı‘nın özellikleri ise şu şekilde;

  • Hasar: 26
  • Şarjör Kapasitesi: 50
  • Ateş Oranı: 9
  • Şarjör Değiştirme Süresi: 3.15 saniye
  • Kullandığı Mermi Cinsi: Orta

Sizce güncelleme nasıl olmuş ve yeni çıkan bu Drum Gun veya Tommy Gun ismiyle de hitap edebileceğimiz silahın tepmesi, hasarı kısacası dengesi hakkında ne diyorsunuz ?

Ben deneme fırsatı bulmadım ancak oldukça kulağa hoş gelmekte.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button