Fetih Suresini 41 Defa Okumanın Önemi

41 Defa Fetih Suresi Okumak

Kuran-ı Kerim içerisindeki en kıymetli ve okunması en etkili olan surelerden biri olan Fetih Suresi birçok derde deva olan bir suredir. Fetih Suresinin birçok yerde okunması insanların dar zamanlarında yardımlar almasına vesile olmuştur. Farklı sayılarda okunduğunda farklı etkileri olan surenin okunma şekli büyük bir önem taşıyor.

Rastgele okunmayacak kadar önemli olan sure birçok İslam alimi tarafından okunması tavsiye edilen bir suredir. Kişinin bir dileği ya da yerine gelmesini istediği bir durum olduğunda Fetih Suresini okuyarak Allah’tan yardım dileyebilir. Birçok insan zor zamanlarında Fetih Suresini okuyarak derdine çare bulmuş ve yüzyıllar içerisinde de okunmaya devam etmiştir. Çok fazla faydasının olması yanında insanlar ahiret yaşamları için de bu sureyi okuyarak Allah katında mertebe kazanabiliyor. Fetih Suresi hakkında çok fazla rivayet bulunmaktadır. Ancak sure düzgün ve okunması gerektiği sayıda okunduğunda kapalı olan birçok kapının açıldığı muhakkaktır. Sure her farklı durum için farklı sayılarda okunuyor.

Fetih Suresini Okumanın Faydaları

Fetih Suresini okumak insanların birçok konuda yardım görmesini sağlayan bir sure olarak biliniyor. Hicretin altıncı senesinde nazil olan sure insanların okuduğunda hem huzur bulduğu hem de sıkıntılarını üstlerinden rahatlıkla attıkları bir suredir. Sureyi okuyan kişinin abdestli olarak kıbleye doğru oturarak sureyi belli miktarda okuması birçok kapalı olan kapının açılmasını sağlayacaktır. Her muradın yerine gelmesi için 7 defa okunması önerilen Fetih Suresi, günde 1 defa okunduğunda kişi tüm belalardan ve kazalardan korunmuş kabul edilir.

Aynı zamanda zor bir durum içerisinde bulunan insanlarda yine 11 defa Fetih Suresi ve 41 Salaten Tuncina’yı okuyarak bu zor durumdan daha rahat bir şekilde çıkabilirler. Arapça harfleri ile yazılarak bir iş yerinin kapısının üst kısmına açılırsa o iş yeri hiçbir zaman zarar etmez ve zor olan durumlardan bir şekilde çıkmayı başarır. Nerede Fetih Suresi okunursa o yerde bereket artar ve insanlar sıkıntılarından arınır. Surenin ilk ayeti düşmanı yenmek ve zor bir işin halledilmesi için okunur. Ramazanın ilk gecesinde bu sureyi okuyan kişi için bereket ve rızık kapıları genişler ve o yıl sureyi okuyan kişi ve ailesi fakirlik yüzü görmez.

Fetih Suresini 41 Defa Okumak Sıkıntılardan Kurtulmayı Sağlar

Fetih Suresini 41 defa okumak ve duanın gücüne inanmak insanlara her yönden kazandıran bir durumdur. Tam sayısında bu sureyi okuyan kişi için açılmayan kapı yok denilebilir. Bir sınava hazırlanan öğrenci, iş başvurusuna gidecek bir kişi ya da doğum yapacak olan bir kadın için 41 defa Fetih Suresi okunabilir. Aynı zamanda tüm sıkıntılardan kurtulmak ve dileklerin kabul için çok etkili olan bir suredir. Birçok insan tarafından denenmiş olup faydası görülen bu sure belli bir sayıda ve gün içerisinde okunmalıdır. 7 gün içerisinde okunarak 41’e tamamlanan dua her gün için belli sayılarda okunuyor. Bu sayılara dikkat etmeniz duanın yerine ulaşması için son derece önemlidir.

Öncelikle Fetih Suresini mutlaka cumartesi günü okumaya başlamanız gerekiyor. Sure okunmadan önce abdest alınması ve iki rekat namaz kılınması oldukça faydalıdır. Sonrasında belli günlerde belli sayılarda Fetih Suresi okunarak 41 sayısına tamamlanıyor. Sure ilk gün yani cumartesi günü bir defa okunur. Pazar günü 3 defa okunur. Pazartesi 5, salı, çarşamba, perşembe günlerinde 7 defa, cuma günü sela okunmaya başlamadan 11 defa okuyup bitirilmiş olması gerekiyor. Sure gerekli sayıda okunduktan sonra da olması gereken durum için Allah’a dua edilir. Son derece etkili bir suredir ve birçok insan Fetih Suresini okuyarak dertlerinden kurtulabilmiştir.

Fetih Süresi Buradan Dinleyebilirsiniz

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button