Ana Sayfa / Sosyal Medya / Facebook ve Instagramda Nasıl Reklam Verilir

Facebook ve Instagramda Nasıl Reklam Verilir

Metnin içerisinde neler hakkında bilgi veriliyor ? 

  1. Facebook reklam verme
  2. İnstagram reklam verme
  3. Reklam verirken dikkat edilmesi gerekenler
  4. Reklam vermenin püf noktaları
  5. Reklamlardan sağlanılan dönüşler

 

Facebook, günümüzün en önde gelen, milyonları aşkın kullanıcısı bulunmakta olan bir sosyal platformdur. Bu platform üzerinde milyonlarca kişi tanıdıkları arkadaşlarını takip etmekte ve bu kişilerin paylaştığı fotoğrafları veya durumları görebilmektedir. Bununla birlikte yorum yapabilme ve beğenebilme gibi özellikleri de kullanabilmektedir. Bazı insanlar Facebook’u bu amaçla kullansa da, bazı insanlarda ticaret maksadı olarak Facebook’u kullanmaktadır. Çünkü Facebook’taki kitle oldukça büyüktür. Bu bakımdan ticaret yapan kişiler Facebook’a reklam vererek, işlerini büyütmeyi düşünmekte ve birçoğu da başarmaktadır. Facebook’tan reklam verebilmek için öncelikli olarak bir Facebook hesabınızın bulunması gerekmektedir. Bundan sonraki aşama ise, reklam ver butonunu kullanarak, reklam vereceğiniz konudaki bilgileri, karşınıza çıkan form kısmına girmeniz olacaktır.

Ardından reklamı aktif hale getir diyerek, reklamını paylaşabilmeniz mümkündür. Tüm bunların yanı sıra Facebook’a reklamınızı vermeden hemen öncesinde, dilerseniz günlük olarak bir bütçe ayırabilmeniz mümkündür. Yani siz günlük olarak cebinizden en fazla ne kadar para çıkmasını istiyorsanız, bu bütçeyi o kadarlık bir şekilde ayarlayabilmeniz mümkündür. Reklam verme form içerisinde yer alan ‘’Bütçe’’ kısmından aklınızdaki tutarı girerek, bu şekilde reklamınızı paylaşabilirsiniz. Böylelikle sizin belirttiğiniz rakam kadar, banka hesabınızdan günlük tutar çekilecektir. Böylelikle ilk reklamınızı başarılı bir şekilde vermiş olacak ve müşterilerinizi bekleme aşamasına geçmiş olacaksınız. Facebook çok büyük bir kitle olduğundan dolayı, müşterilerinizi kısa bir süre sonunda kazanmayı başaracaksınız.

Facebook’un yanı sıra Instagram üzerinden de reklam verebilmeniz mümkündür. Ayrıca Facebook ve Instagram’in sahipleri aynıdır. Instagram’dan reklam vermek, son derece kolay ve müşteri kazanılması açısından oldukça etkili bir yoldur. Reklam verdiğiniz anda, binlerce kişiye reklamınız ulaşmaktadır. Eğer ilgi çekici bir reklamınız olduğu varsayılırsa, müşteri kazanmanız çok daha kolay olacaktır. Ancak Instagram görsel olarak etkin bir sayfa olduğundan dolayı, reklam vermeden önce kaliteli ve ilgi çekici bir resim bulmak, müşteri kazanabilmeniz açısından oldukça önemli bir yoldur. Sizlerde Facebook veya Instagram üzerinden reklamlar yayınlayarak, müşteri kazanma potansiyelinizi fazlasıyla arttırabilir ve bir o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

Instagram üzerinden reklam verebilmek adına, öncelikli olarak firmanızın isminin barındığı bir hesap açmanız gerekmektedir. Ardından ‘’reklam işlemleri’’ kısmından yola çıkarak, firma içi bilgilerinizin istendiği bir form ekranı ile karşılaşacaksınız. Bu form kısmına sizden istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. Ardından ne kadar bütçe ayırmanız konusunda sizden bir bilgi istenmektedir. Bu kısma, verebileceğiniz en yüksek tutarı girmeniz gerekmektedir. Ardından reklamı yayınlayabilmek adına daha önceden seçmiş olduğunuz bir fotoğrafı koymalı ve altına dilerseniz firma bilgilerinin yer aldığı bilgileri paylaşabilirsiniz. Bu bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanızın hemen sonrasında, ‘’reklamı oluştur’’ butonuna tıklayarak, ilk reklamınızı başarılı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bundan sonraki süreçte, reklamınız binlerce kişinin ana sayfasına düşecektir.

  • Ana sayfasında ilgi çekici reklamınızı gören kişiler, firmanızı ziyaret edecek ve memnun kalması durumunda müşteriniz olacaktır. Reklam yayınlamadan öncesinde bilmeniz gerekir ki, firmanız ne kadar kaliteli ise Facebook ve Instagram reklamlarından o kadar fazla geri dönüş sağlarsınız. Bu bakımdan reklam vermeden öncesinde eğer varsa firmanızın açıklarını kapatabilir, daha sonrasında ilk reklamınızı paylaşabilirsiniz. Ayrıca reklamlarınızı kaç kişinin gördüğünü veya reklamlarınıza kaç kişinin tıkladığını, hem Facebook’da, hem de Instagram’da görebilmek mümkün durumdadır.Böylelikle reklamınızın ne kadar kişiye ulaştığını görebilecek ve reklamınıza kaç kişinin dönüş sağladığını kolaylıkla görebileceksiniz. Sizde ilk reklamınızı verebilmek adına Facebook veya Instagram’a kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları