Genel

Evcil Köpekler Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Detay

İlk insandan kısa bir süre sonra evcilleştirilen ve binlerce yıldır hayatımızın her alanında bize eşlik eden sevimli dostlarımız köpekler bazen bir dost bazen yardımcı bazen ise koruyucumuz’dur. Peki, bu sevimli dostlarımız hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Gelin hep beraber inceleyelim.

 • Köpek tüyleri sık sık taranmalıdır bu sayede parlak ve düzenli tüyleri sağlıklı şekilde büyüyebilir.
 • Eğer köpeğinizi evinizin dışında besliyorsanız o halde ona bir barınak yapmalısınız. Bu sayede köpeğinizin kendine ait özel bir alanı olacaktır. Bununla beraber kışın soğuğundan ve yazın güneşinden de korunmuş olacaktır.

  Küçük ve tüysüz olan türler için kış aylarında bir tür kıyafet kullanmak oldukça faydalı olacaktır bu onları soğuktan koruyacaktır.
  Köpeğinize ait bir zaman dilimi belirleyin ve onlar ile vakit geçirin. Bu köpek ile aranızdaki bağınızı güçlendirecektir. Köpeğiniz için günde yarım saatlik yürüyüşler yapın.

  Köpeğinize yeni şeyler öğreterek eğitim programı oluşturabilirsiniz.

  Köpeğiniz için çok önemli olan tasma işini ihmal etmeyin ve ona üzerinde adı adres ve telefon numarası olan bir tasma takınız.

  Eğer köpeğiniz ile sizin aranızda duygusal bir bağ oluşmasını istiyorsanız sık sık ilgilenin.

  Veteriner kontrolünü ihmal etmeyin ve tüy, pire aşı kontrolü yaptırın

  Metal kaplar yerine plastik kaplarda su ve mama verin bu sayede hem köpeğin dişleri zarar görmez hem de kış aylarında sorun yaşamazlar.

  Köpeğinize kesinlikle dişlerinizi göstermeyiniz bu agresiflik belirtisi oluğu için köpek size sert davranabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu