Dekorasyon

Eski Eşyaları Yenileme Fikirleri

Eski Eşyaları Yenileme Fikirleri

Hepimizin evinde kullanılmayan, eskimiş eşyalarımız vardır. Ne atmaya kıyabiliriz ne de kullanmak isteriz. Öylece bir köşede varlığı yokluğu bir olan süs eşyası gibi kalır koyduğunuz yerde. Fakat şimdilerde eski eşyalar değerlendi ve birazcık üzerinde emek verme ile kullanılabilir duruma gelmekte. Bu eski eşyaları değiştirme fikri kimine iş kapısı bile açmaktadır. Belki sizden onlardan biri olabilirsiniz

Yenisini alıp kullanmak yerine düşük maliyetle demode eşyalarınızı biraz emek ile zevkli bir biçimde kullanılabilir hale getirebilirsiniz. İsterseniz gelin neler yapabilirsiniz biraz bakalım.

Eski Eşyaları Yenileme ve Değerlendirme Önerileri

Eski Döner Koltuklar: Eski döner koltukların çoğunda tekerlek yoktu. Demirden yere basan 3 tane ayağı vardı. Kullanılmayan koltukların ayak kısmını ayırıp üzerine tahtadan bir kare ya da yuvarlak parça konulup yapıştırılırsa çok güzel bir masa elde edebilirsiniz.

Pencere: Evlerimizde kullanılmayan eski tip pencereleri atmayıp her karesine ayrı bir fotoğraf yapıştırıp mükemmel bir çerçeve elde edebilirsiniz. Bunu da evinizin istediğiniz bir köşesine yapıştırabilirsiniz.

Dolap kapakları: Eski gardolap, banyo ve mutfak dolap kapaklarınızdan çok güzel bir resimlik elde edebilirsiniz. Öncelikle yıpranmış kapaklarınızı bir sprey yardımıyla boyayıp üzerine ister resim çizin ister resim yapıştırın.

Eski karyola: Çocuğunuzun severek yattığı karyolası küçük mü gelmeye başladı telaş yapmayın. Değerlendirip oturak olarak kullanabilirsiniz. Karyolayı ortadan ikiye kesin ve birkaç fazlalığı çıkartıp bir kaçta ilave yaparak bir oturak sahibi olun.

Merdiven: Eski bir merdiveni duvara yapıştırarak kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

Sandalye: Kullanılmayan ahşap sandalyeleri duvara yapıştırarak dolap veya raf olarak kullanabilirsiniz.

Kaykay: Küçükken kaykay yapmayı seven çocuklarınız büyüyünce bir köşeye mi attı üzülmeyin. Kaykaylardan küçük bir oyun masası yapabilirsiniz.

Kapaklardan mumluk: Kapakların içini doldurup mum yapabilirsiniz ve böylece yanınızda küçük mumluklarınızı kolayca taşıyabilir kullanabilirsiniz.

Tuvalet kâğıdı rulosu: Kullanılan tuvalet kâğıdı tüplerinden kablo toplayıcısı yapabilirsiniz.

Tenis raketi: Kullanılmayan tenis raketlerinizi şık bir aynaya çevirip duvarınıza asabilirsiniz. Ve böylece ilgi çekici bir aynaya sahip olabilirsiniz.

Eski eşyalarınızı bir köşeye atmayın değerlendirin siz kazanın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button