En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri

Evde iş imkanlarını arayan kadınların en çok tercihi olan tığ işi yelek modelleri olmaktadır. Özellikle el becerisi gerektiren kişiye özel örgü işleri büyük rağbet görmektedir. Örgü işleri masrafsızdır, iyileştiricidir ve portatiftir. Otobüs beklerken veya yolculuğa çıkarken istediğiniz yerde çantanızda taşıyarak oya işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Evlerde En Güzel Tığ İşi Yelek Modellerini üretmekte olan kadınlar evlerine ek iş olarak büyük kazançlar elde etmektedirler. Sizlerde evde tığ işi yelek modellerini yaparak kazanç elde etmek istiyorsanız internet üzerinden nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgi edebilmeniz mümkün olacaktır. İnternetten elde ettiğiniz bilgiler sayesinde sizlerde evinize farklı kaynak olarak kazanç elde edebilirsiniz.

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri

Yelek modelleri çeşitlerini günümüzde çok farklı çeşitler halinde bulunmaktadır. Sizlerde tığ işi yelek modellerini bulabilmek için internet üzerinden araştırma yaparak bulabilirsiniz. Sadece el işleri için içerik hazırlayan internet adresleri üzerinde de farklı tığ modellerini görebilirsiniz. Evde el işleri yapan kadınlarda bu işi sektöre dökebilirler. Yapmış oldukları el işleri modellerini internet adresinden satışa sunarak kazançlar elde edebilirler. Veya çevresinde bulunan insanlara yapmış oldukları el işlerini satabilirler.

Güzel Tığ Modellerini Elde Etmek İçin Ne Gerekli?

Öncelikle güzel işler elde etmek için o konu hakkında profesyonel olmanız gerekiyor. Tığa yeni başlayacak kişilerseniz ilk etapta çok güzel örnek modelleri elde etmeniz imkansız. Bu yol deneme yanılma yoluyla tecrübe kazanarak ilerleyerek başarıyı elde edebilirsiniz. Öncelikle bu işleri yaparken çok sabırlı bir insan olmalısınız. Çünkü fazla zamanınızı ayırdınız için en ufak bir hata da canınızı sıkacak olaylar meydana gelebilir. Bu yüzden el işlerini yaparken çok sabırlı bir insan olmalısınız. Tığ modellerinde sizlere tavsiyede bulunursak alüminyum tığları tavsiye ederiz. Tabi farklı desenler için kullanmış olduğunuz tığlar da değişiklikler meydana gelmektedir. Bu yüzden farklı tığlardan oluşacak bir tığ seti almanızı tavsiye ederiz. Ayrınca yün için kullanılan tığ ölçülerini 2-3 boy küçüğünü kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Örgü yapan insanlar genellikle 2.00 mm’lik tığ kullanırlar.

Bugün değerli ziyaretçilerimizden gelen yorumlara istinaden bayan arkadaşlarımızın tığ ile yaptığı çeyizlik ya da günlük olarak giymek istedikleri en güzel tıg işi yelek modellerini siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşacağız.
İlk önce bahsetmek istediğim şey kış aylarında olduğumuz için kış sezonuna uygun ve çoğunlukla lif yapıldığında tercih edilen fıstık örneğini kullanarak örülen modelleri ön plana çıkartacağız.En güzel tığ işi yelek modellerini sizler için paylaşacağız.Örneklerimizde birçok harika tığ işi yelek modeli bulunmakta.
Birazdan aşağıda anlatacağım birçok tığ işi yelek modelleri kolay örülebilen ve gerçekten şık yelek modelleridir.İnternette bulunan birçok tığ işi yelek modellerine kolay ulaşabilmeniz için bu başlık altından sizlere aktarıyorum.
Yazıların altında resimlerini paylaşıyorum istediğiniz türe bakarak resme ya da yazıya tıklayıp o tığ işi yelek modelinin nasıl örüldüğüne bakabilir ve sizde hediyelik,çeyizlik ya da kullanmak için yelek örebilirsiniz.

İşte beğendiğim birçok Tığ İşi Yelek Modelleri
İlk olarak Çeyizlik İçin Fıstıklı Yelek Modeli Örneğimiz ;

Bir sonraki tığ işi yelek modellerimiz ;

  • Yapraklı Yelek Modelinin Resimleri ve Nasıl Yapıldığına Bakmak İçin Tıklayınız…

 

 

 

 

 

 

  • Firkete İşi Gelin Yeleğinin Yapılışı ve Resimleri Buraya İçin Tıklayınız

 

 

 

  • Gül Motifli Yelek Yapılışı ve Resimleri İçin Buraya Tıklayınız

 

  • Kolay Oklava İşi Çapraz Yelek Modeli Yapılışı ve Resimleri İçin Buraya Tıklayınız

 

 

Annelerimiz ve özellikle babaannelerimiz örmüş oldukları yelekler günümüzde halen yapılması yaygın bir halde devam ediyor. Genellikle doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde yaygınlık gösterilmekte olan tığ işleri sık bir şekilde yapılmaktadır. Bu tığ örnekleri kendileri arasında farklı ve değişik modeller sergileyebilmektedir. Nasıl insanlar arasında bulunan bir elbisenin yüzlerce örneği var ise tığ ile yapılmakta olan yeleklerinde farklı modelleri yer almaktadır. Tığ işleri oldukça titizlik ve sabır isteyen işler arasında bulunmaktadır. Çünkü saatlerce uğraşmış olduğunuz yeleğin işini yapmış olduğunuz tek bir hatada başa dönme ihtimaliniz vardır. Bu yüzden tığ yelek modellerini yaparken bu durumlara dikkat etmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere tığ örnek modellerin tanıtımını yapmaya çalışacağız.

En Güzel Tığ İşi Yelek Modelleri

Tığ işleri genellikçe çeyizlik dönemlerinde bulunmakta olan kişiler tarafından tercih edilmekte olan örgü çeşididir. İnsanlarımız kendilerine çeyizlik hazırlamak için veya bu ürünleri satarak geçimlerini sağlayabilmek adına tığ örnekleri yapmaktadırlar. En güzel tığ işi yelek modelleri örneklerine ise sitemiz üzerinde sizlere yayınlamış olduğumuz çeşitler arasında bulabilmeniz mümkündür. İnsanlarımız kendilerine göre farklı örnekler çıkarabilmektedirler. Bu örnekler değişiklik göstermektedir. Yani aynı mantık ile yapılmakta olan tığ modelleri farklı bir tarzla karşımıza çıkmaktadır. Bunların yapımı oldukça zaman ve zahmetli işler arasında bulunmaktadır. Sıfırdan başlamak isteyen kişiler ise el hızlılığını artırmak için sık sık çalışmalar yapmaları lazım.

Tığ Modelleri Nasıl Yapılır?

Farklı kişiler tarafından oluşturulmuş olan tığ modelleri oldukça büyük bir artış göstermektedir. İnsanlarında bu tığ örneklerine erişebilmeleri için internet üzerinden fotoğrafları ve yapımları sunulmaktadır. Tığ modellerini yapabilmek için öncelikle bir deneyim sahibi olmanız gerekiyor. Eğer bu konu hakkında herhangi bir bilginiz olmasa bile internet üzerinden bu örnekleri yapmakta olan kişilerin videolarını izleyebilirsiniz. Videolar sayesinde sizlerde artık en güzel tığ işi yelek modellerini yapabilme şansına sahip olabilirsiniz.Veya gitmiş olduğunuz farklı bir yerde görmüş olduğunuz örnekleri detaylı bir şekilde inceledikten sonra kendiniz aynı şekilde model üretebilirsiniz. Sitemizde sizlere sunmuş olduğumuz tığ yelek örnekleri sayesinde sizlerde kendiniz çalışmalar yapabileceksiniz.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button