Ana Sayfa / Genel / Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama

Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama

Emekli Maaşı Kesinti Sorgulama

Çalışan Kişilere en büyük Hayallerinden birisi de, çalışma zamanlarında doldurarak emekli olmak olarak gösterilmekte. Belirli bir yıl çalıştıktan sonra emekli olmayı hak kazanan kişiler, yaşları itibari ile artık köşelerine çekilerek dinlenmenin keyfine bakmak de dediler. Çalışırken aldıkları ücret kadar olmasa da emekli olmaları ile beraber aylık belirli bir oranda maaş almaktadırlar. Ölümlerine kadar her ay düzenli bir şekilde maaş alan emekliler, her ay aldıkları net ücret üzerinden belirli bir miktar kesintinin yapıldığını görmektedirler. Emeklilerin, sahip olduğu haklar çalışanlara göre biraz daha farklı olup yaşlılarda statü türlerine göre özel olarak düzenlenmektedir. Emeklilerin sahip olduğu haklardan sürekli ve sınırsız bir şekilde faydalanabilmeleri için aylık belirli bir oranda ücret emekli maaşlarından otomatik olarak kesilmekte. Emekli maaşı kesintisi sorgulamak için internet üzerinden gezinti yapmanıza gerek. Bu konuda danışmanız gereken tek yerin e-devlet kapısı olduğunu belirtmek istiyoruz.

Hakkınızda merak ettiğiniz tüm resmi işlemleri kurumları ziyaret ederek öğrene bildiğiniz gibi, kurumların hizmetini dijital ortama aktaran e-devlet kapısı üzerinden de öğrenebilmektesiniz. Bunun için öncelikle her şehir içerisinde bulunan PTT şubelerine giderek e-devlet üyelikleri için şifre talebinde bulunmanız gerekmekte. Kimlik numaralarının üzerinden 2 TL karşılığında şifre alabilir, başta maaş kesintileri olmak üzere birçok konu hakkındaki sorgulama işlemlerini bu platform üzerinden Başarılı bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

Emekli Maaş Kesinti Sorgulama

E-devlet şifresi olan kişiler, aldıkları şifreler ile ilk önce sisteme kayıtlarını yaptırmaları gerekmekte. Tek kullanım şifreleri üzerinden sisteme giriş yapmalarından sonra kendilerine yeniden bir şifre oluşturmalarını talebeden e-devlet, gerekli ayarların yapılmasından sonra tüm kurum ve kuruluşları üzerinden sorgulamalar yapmalarına olanak sağlamakta. E-devlet sistemine giriş yapan kişiler, yukarıda bulunan arama butonuna gelerek “Emekli Maaş Kesintisi” yazıp bir arama yaptıktan sonra ilgili sayfaya uğraşarak emekli maaş kesintisi hakkındaki tüm Detaylara ulaşabilirsiniz. Hatta bu sayfa üzerinden, hangi ay hangi hizmetleri ne kadar ücret kesintisi yapılacağını, bu kesintiler karşılığında ne gibi hizmetler alacağınız detaylı olarak sunulmakta.

E-devlet sisteminin yanı sıra maaş çekiminde bulunduğunuz bankaya başvurmanız durumunda da hangi konularda kesintiler yapıldığını öğrenebilirsiniz. Eğer almadığınız bir hizmet üzerinden bir kesinti yapılıyor ise bunu hem e-devlet üzerinden hem de bankalar üzerinden itiraz ederek kesintinin İptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Ben de Ateş yukarıda da belirttiğimiz üzere, emekli maaş kesintisi sorgulama işlemlerini kesinlikle resmi kurumlar üzerinden yapmanızı öneriyoruz. Alternatif siteler ya da sorgulama işlemi yapabileceğiniz yazılımlar iletilen internet siteleri üzerinden kesinlikle bilgilerinizi paylaşmamanız konusunda sizleri uyarıyoruz. Size özel bazı bilgileri ele geçirilmesi durumunda emekli maaşlarınızın dahi tehlikeye girebileceğini, maaşlarına zam izinsiz bir şekilde çekilerek ele geçirilmesine neden olabileceğini belirtmek istiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları