Ana Sayfa / Oyun Dünyası / Electronic Arts’ ın Yayınladığı Yeni Oyunuyla Tanışın ( PC, Xbox One, PS4)

Electronic Arts’ ın Yayınladığı Yeni Oyunuyla Tanışın ( PC, Xbox One, PS4)

Kedinin onları almasına izin vermeden, herkese merhabalar arkadaşlar.

Bugün sizlere Electronics Art’ ın E3 2018 organizasyonunda duyurduğu, ertesi gün de yayınladığı ve satın almadan önce bizlere 10 saat deneme fırsatı sunduğu oyunu anlatmak istiyorum. Oyunumuzun adı Unravel 2 ve  30 Haziran 2018  tarihine kadar da bize sunulan bu fırsatı değerlendirmemiz için imkan tanımışlar. Sağolsunlar… 🙂

Bu tatlı oyun başlıkta da görebileceğiniz üzere PC, Xbox One ve PS4 platformuna çıkmakla birlikte bize sunulan bu fırsatı da oyunun yayınlandığı tüm platformlarda ücretsiz olarak deneyebiliriz. Fakat bu imkanın detayına gelecek olursak oyunda sadece ilk 2 bölüme erişim sağlayabiliyoruz ve ister tek başımıza ister arkadaşımızla 10 saat oynama hakkına sahibiz. Yani oyunu tam kavrayıp öğrendiğimizde ve oyuna vakit harcamak istediğimizde bize verilen sürenin sonuna gelmiş olup, ya oyunu yarıda bırakmamızı ya da oyunu satın alıp, heyecanın kaldığı yerden devam etmesini sağlıyoruz. ( Bence gayet güzel bir yaptırım :))  )

Bu oyunun hayran kitlesi kendi çekirdeğinde kavrulmakta. Yani oyunun fanı olan, sevenleri sayılı ve kemik bir tayfadan oluşmakta. Dolayısıyla bu oyunu yeni duyup ” ilk oyunu da mı varmış ya ? ” şeklinde sorular sorabilirsiniz.

Oyunu denemek isteyen arkadaşlar buradan eğer, Origin platformuna kayıtlı değil ise direkt buradan  kaydolup ardından ilk linke giderek oyuna 10 saat oynama süresiyle deneme imkanı elde edebilir.

Oyunun konusuna değinecek olursak;

Bulmaca ve platform oyunu kategorisinde yer alan oyunumuzda temel amacımız özgürlüğümüze kavuşmak. İpe bağlı bir şekilde ilerleyiş sürdürüyoruz ve ilk başlarda çok sıkıntı yapmayan bir zorlukta olduğu için oyunun mekaniğini, dinamiğini anlamak daha kolay oluyor. Bölümler ilerledikçe işler zorlaşıyor ve bu sefer yanımızda ki arkadaşımızın da her hareketi bizi özgürlüğümüze giderken bir adım öne veya bir adım geriye götürüyor. Oyunu tek bir bilgisayardan 2 kişi şeklinde oynayabileceğiniz gibi tek başınıza da oynayabilirsiniz. Unravel 2 oyununda bir önceki oyuna nazaran daha çok, co-op  mekaniğini, dinamiğini kısacası fizik unsurlarını oldukça geliştirmişler diyebiliriz. Oyunun ilerleyişi, atmosferi oldukça başarılı.
Oyunun Origin Platformunda satın alacaklar için 20€ olduğunu ve oyunu almadan önce sisteminizin oyunu çalıştırıp çalıştıramayacağını görmek isteyen arkadaşları aşağıya davet ediyorum.

Oyunumuzun minimum sistem gereksinimleri bu şekilde;

  • İşletim Sistemi: Windows 7 veya üzeri 64-bit
  • İşlemci: Intel i3 2120 3.3GHz or AMD FX 4350 4.2 GHz
  • RAM: 4 GB
  • Ekran Kartı: ATI Radeon R7 250X or Nvidia GTX 650Ti
  • DirectX: 11
  • Gerekli Boş Alan: 8 GB boş alan

Oyunun verdiğiniz parayı hak ettiğini veya hak etmediğini düşünüyorsanız, aşağıya yorum yapabilirsiniz.

 

Son olarak bir önceki yazımız olan Battlefield 1' in Ücretsiz DLC' sine Sahip Olma Fırsatı başlıklı makalemizde allied, amd ve Battlefield 1 hakkında detaylı bilgiler verilmektedir. İncelemeniz sizin için faydalı olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları