Ana Sayfa / Gezi Rehberi / Dünya’nın En Güzel 8 Sokağı

Dünya’nın En Güzel 8 Sokağı

Dünyanın En Güzel Sokakları

Sokaklar, şehrin farklı bölgelerini birbirine bağlayan, her iki tarafta da dükkanlar, konutlar ve çeşitli tesislerin bulunduğu bir caddedir ve bu sokaklar, şehirleri turistlerin bir hedefine, dünyanın dört bir yanından gelen güzellik ve zarafeti ayırt etmek için bir çok şehre bağlayacak şekilde konumlarını aşabilir. Bu yazıda dünyanın en ünlü sokaklarından bahsedilecektir.

Piccadilly Meydanı

İngiltere’nin Londra kentinde coğrafi olarak yer alan meydan, dünyanın en ünlü otellerini, anıtlarını, heykellerini, tiyatrolarını ve gece kulüplerini barındırmaktadır.

Patio de la Reforma Caddesi

Meksika tarzındaki mimarisi, Ulusal Sarayı ve Ulusal Maski Anıtlarının birçoğu ile Meksika’da coğrafi olarak yer alan otel, lüks oteller ve cazibe merkezleri ile doludur.

Appia Yolu

İtalya’nın Roma kentinde bulunan, en eski Roma sokaklarından birisidir ve klasik bir Roma tarzında dekore edilmiştir ve yan tarafında tarihi eserlere sahiptir.

Broadway Caddesi

ABD’nin New York şehrinde bulunan ve şehrin en ünlü bölgelerinden geçen, ülkenin en ünlü tiyatrolarına sahiptir.

Nevsky Prospect Caddesi

Büyük Petro tarafından tasarlanan Rusya’nın St. Petersburg kentinde yer alan coğrafi konumu, tarihi sarayları ve katedralleriyle büyük bir kültürel ve tarihi değere sahip olması nedeniyle en ünlü caddelerinden birisidir.

Via Dolorosa

Bu isimle bilinen işgal altındaki Filistin’de Kudüs şehrinde coğrafi olarak yer almaktadır, çünkü Meryem İsa’nın oğlu, çarmıha gerilmiş haçlara yürümüş ve dünyanın her yerinden turistleri çekerek karakterize etmiştir.

Nanjing Yolu

Çin Halk Cumhuriyeti’nde Şangay antik kentinde yer alan, Nanjing Caddesi olarak bilinen, dünyanın en uzun alışveriş caddelerinden biri olan ve altı kilometre uzunluğundaki en ünlü pazar ve mağazalara, birçok otel ve restorana ve antika satan dükkanlara sahiptir.

Diğer Sokaklar

  • Las Vegas Caddesi: Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan, coğrafi olarak Nevada eyaletinde bulunan, dünyanın en parlak, en ışıltılı caddesi olma avantajına sahiptir.
  • La Ramblas: Coğrafi olarak İspanya’nın Barcelona Kentinde yer alan bu cadde, turistler için enerji ve coşku dolu olmasıyla ünlüdür.
  • Champs-Elysées: Fransa’nın Paris kentinde yer alan, dünyanın en güzel caddelerinden biri olan ve şehrin tüm güzelliğini bir araya getiren dünyanın en büyüklerinden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları