Ana Sayfa / Gezi Rehberi / Dünya’nın En Güzel 14 Ülkesi

Dünya’nın En Güzel 14 Ülkesi

Dünya’nın En Güzel Ülkeleri

Dünyanın ülkeleri, dağ, nehir, göl ve yeşil ovalar gibi doğal özelliklerin çeşitliliğinden kaynaklanan uygarlığın ve doğal güzelliğin ve özelliklerinin birçoğu birbirinden farklıdır ve aynı zamanda ülkelerin güzelliği mimarlık sanatından kaynaklanır. Bunların bir kısmı eski tarihi zamanlara dayanır ve bunların hepsi, her ülkenin kültürel güzelliğinin açıklığa kavuşturulmasına katkıda bulunur: İşte dünyanın en güzel 16 ülkesi hakkında bilgi:

İskoçya

İskoçya , dağlık ve derin kaleleri, dağları ve tepeleriyle, kendine özgü doğal özellikleri nedeniyle dünyanın en güzel ülkeleri listesinin ön saflarındadır.

Kanada

Kanada, dünyanın en güzel ülkelerinden biridir ve yaban hayatı, güzel şelaleler olan Niagara Şelaleleri’ni ve Rocky Dağları’nda bulunan göllerden oluşan Banff Ulusal Parkı’nı kapsamaktadır.

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, dağların ve tepelerin karakteristik özelliği gibi çeşitli doğal özellikleri içeren doğasının güzelliğiyle karakterize edilir. Yeni Zelanda’nın kuzey Alpleri vardır, Macacarco en yüksek zirvelerden biridir, 1727 metre yüksekliğindedir ve Auckland yarımadasının ve Hastings’in ovaları gibi birkaç ova vardır.

İtalya

İtalya, doğal, tarihi, sosyal veya kültürel özellikleriyle en farklı Avrupa ülkelerinden biri olup, her biri farklı bir doğaya ve yaşam tarzına sahip olan büyük ve küçük şehirleri ile karakterizedir.

İngiltere

İngiltere, tarihi simge yapıları ve büyük su yolları ile dünyanın en güzel ülkelerinden biridir. Ziyaretçiler Dorset Sahili’ni otobüsle ziyaret edebilir ve ziyaretçiler Wight Adası’nı veya Cornwall’un fosilleşmiş plajlarını ziyaret edebilir.

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri doğasıyla dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak sınıflandırılmıştır: Ulusal parkların, birçok kentin, yüksek zirvelerin ve diğer güzel anıtların bir parçası olan Canyon ve Yosemite Bahçeleri gibi bir dizi park içermektedir.

Slovenya

Slovenya, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olarak sınıflandırmasına katkıda bulunan birçok kültürel ve tarihi turistik mekana sahip olup, fotoğrafçılığıyla birçok insan tarafından ziyaret edilmektedir. Slovenya, Barok döneminin mimari özellikleri ile sokakların ve farklı yolların yanı sıra, Slovenya kaplıcalar ile buzul göllerinden biri olan Bled Gölü gibi çok çeşitli doğal özelliklere sahiptir.

Peru

Peru, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olup, gökkuşağının kendine özgü bir dağ zirvesine, antik Inca mimarisine, birçok yağmur ormanına, bir dizi çöl topraklarına ve karlı dağ zirvelerine sahiptir.

Fransa

Fransa, turistlere Annecy Gölü yakınlarında yürüyüş yapma ve Paris sokaklarını gezme imkanı sunan en güzel ülkelerden biridir. Ayrıca, Pireneler ve Jura’nın tepe şeklinde dağları gibi bir dizi doğal simge de bulunmaktadır.

Yunanistan

Yunanistan’ın tarihi güzelliği, Atina’nın ünlü müzeleri ve otellerin yanı sıra karakteristik Mykonos bölgesi bulunuyor.

Tayland

Tayland kendi kültürüyle ilgili güzelliğine sahiptir, birçok büyük turistik merkeze sahiptir, turistler tedavi için ziyaret eder, yoga vb. Tayland’ın birçok güzelliği vardır.

Türkiye

Turistlerin ziyaret etmesi için turistleri cesaretlendiren çok güzel manzaraları var, bir dizi kaleler, camiler ve mineral bakımından zengin suları olan göller gibi birçok doğal manzaraya sahip.

Hindistan

Hindistan dünya ülkelerinin sınıflandırmasına katkıda bulunan, Goa bölgesinde kumlu sahillere yayılmış bir dizi anıt var. Ajanta bölgesinde bir dizi Budist mağarası vardır.

Sri Lanka

Sri Lanka’nın, dünyanın güzel ülkelerinden biri olmasına katkıda bulunan birçok simge var; Tur, tren sürmek, yerel yemek yemek, çay içmek ve Betah olarak bilinen ünlü pazarlarını gezmek gibi iyi bir yolculuktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları