Dünyada En Çok Oynanan 3 Bilgisayar Oyunu 2023

Son derece dinamik olan ve kendini devamlı olarak yenileyen bir alan olma özelliğine sahip oyun sektörü, her geçen gün bu potansiyelini daha da arttırmaktadır. Bu nedenle de bu sektörde pazar çok hızlı bir şekilde genişlemektedir. Konu ile ilgili verileri sayısal olarak açıklayacak olursak 30 milyarın üzerindeki geliri ile Çin, küresel oyun endüstrisinde baş çeken ülke olma konumundadır.

Her geçen gün yaklaşık olarak 700 civarında oyun üretilmektedir. Her ne kadar bilgisayar oyunları bunlardan daha az olsa da bilgisayar oyunlarından daha fazla kar sağlanmaktadır. Peki dünyada en çok oynanan bilgisayar oyunları nelerdir? Bu yazımızda bu oyunlar üzerinde durarak sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Dünyanın En Çok Oynanan Bilgisayar Oyunları Nelerdir?

1) PlayerUnknown’s Battlegrounds


Bu oyun temelde, oyun sonuna dek hayatta kalmayı hedeflemektedir. Oyunda yer alan 100 kişi ile beraber adaya doğru yol alan bir uçaktan dilediğiniz bir yerde atladıktan sonra, olabildiğince hızlı bir şekilde işinize yarayacak olan silah, çanta, kask, yelek gibi eşyaları toplayarak sona kalmak için diğer rakipler ile kıyasıya bir rekabet içerisinde kendinizi buluyorsunuz. PlayerUnknown’s dilediğiniz gibi oynayabileceğiniz bir oyun. Dilerseniz bir camper gibi hareket ederek taktiksel bölgelere gizlenebilirsiniz. Bununla birlikte bir gamer gibi hareket etmek isterseniz de işittiğiniz her sese kulak vererek heyecanlı atraksiyonlar yaşamanız da mümkün.

Peki oyunda 1. nasıl olunabilir?
Oyun içerisinde rakiplerinize ve aynı zamanda da oyuna karşı bir yarış içerisinde olduğunuzu kesinlikle unutmayın. Belli bazı aralıklarda oyunun, 8 kilometre karelik haritayı daraltmak suretiyle sizi çember içerisine aldığını göreceksiniz. Çember dışında kaldığınızda gittikçe can kaybettiğinden rakiplerinizi olabildiğince azaltarak oyun ile olan alan yarışınızı rakiplerinizden önce davranarak tamamlamanız son derece önemli. Bunu gerçekleştirmek için belirlenmiş olan alana daha önce davranarak gidin ve alan dışında kalmanız durumunda almış olduğunuz hasarları engelleyerek alan dışında kalan rakiplerinizi bir adım geride bırakın.
Arkadaşlarınızla bir takım olarak oynayabileceğiniz bu oyun ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, büyük bir zevkle oynayacaksınız.

2)League Of Legends

Çok oyunculu online bir oyun stiline sahip olan League Of Legends, 5 kişilik olan iki rakip tarafın kendi sahalarını savunması ve aynı zamanda da saldırmalarına dayanan bir oyundur. İlk etapta her iki grupta kendine belirli roller seçmektedir. Söz konusu bu roller: ormancı, nişancı, destekçi, üst koridor ve orta koridordan oluşmaktadır. Bu noktada önemli olan her rolün kendine ait görevi yerine getirmesidir. Oyunun son bulması rakibin oy çoğunluğu ile veya doğdukları kulenin yok olması ile gerçekleşmektedir. 120’nin üzerinde karaktere sahip olan League Of Legends oyununda sizin de en çok seveceğiniz kısım karakterlere ait hikayeler olacaktır. Bunun yanı sıra oyunun çok iyi bir şekilde kurgulandığını da göreceksiniz.

3)The Witcher Wild Hunt

The Witcher Wild Hunt, hikâyeli oyun tutkunları için yegane bir oyun olma özelliğine sahip. Tıpkı fantastik bir filmde olduğu gibi burada oyunculuğu siz üstleneceksiniz. Oyunda isminiz Rivia Geralt. Size verilen görev ise eski bir kehanetten çocuk bulmak olacak. Oyun içerisinde gerek bir canavar avcısı gerekse romantik bir avcı rolüne bürünüyorsunuz. Girmiş olduğunuz bu eşsiz ve sonsuz macerada unutulmuş olan kalıntıları, mağaraları keşfetmek ile meşgul olacaksınız. Dahası şehirlerde dolaşıp cüce demirci ve tüccarlar ile ticaret yapacak, bunun yanı sıra dağlarda, denizlerde ve hatta açık ovalarda avlanırken kendinizi bulacaksınız. Ama dikkatli olun! Bu oyun gerçek anlamda bağımlılık yapabilir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button