Doğum Kontrol Hapı İsimleri Fiyatları 2023

Aile içindeki nüfus planlaması için Dönemimizde çok ama çok alternatiflerin olduğunu bilmekteyiz. Bunlardan en yoğun anlamda kullanılan yöntemlerden birisi ise doğum kontrol hapı kullanarak bayanların gebeliği henüz oluşmadan engelleme yöntemidir. Daha pratik bir yöntem olmasından dolayı birçok bayanın bu yolla gebeliği önlediği ve daha planlı bir şekilde gebe kaldığı bilinmektedir. Doğum kontrol hapları daha sağlıklı bir cinsel birliktelik yaşamak isteyen bayanların tercih ettiği bir yöntem olmasından dolayı ilaç sanayinde de bu konuya yönelik birçok marka doğum kontrol hapı üretilerek gebeliği oluşmadan önlenmesi konusunda yardımda bulunmuşlardır. Minimum olarak 3.75 den başlayan fiyatlarla başlamakta ve maksimum 55 tl ye kadar doğum kontrol haplarının olduğu bilinmektedir ve her kesime fiyat anlamında hitap edebilmektedir.

Türkiye İlaç pazarında hali hazırda satışta bulunan nerdeyse yirmiye yakın doğum kontrol hapı bulunduğu bilinmektedir. Fakat doğum kontrol hapları her hapın içerdiği hormon miktarına göre değişkenlikler gösterebilir. Bunlar iki gruba ayrılır multifazik ve monofazik olarak. Monofazik olanlarda kutunun içerisindeki hapların hormon miktarları hepsinde aynıdır. Yani her hap birbiriyle eşittir aralarında fark bulunmaz multifazik olanda ise ilk yedi hapın içerisindeki hormon miktarı aynı sonraki yedi hap ve yine takip eden yedi hapın dozlarındaki hormon oranında farklılıklar vardır. Multifazik haplarının üretimindeki asıl amaç daha daha az kanama olmasını sağlamak ve metebolik anlamdaki değişikliklerin daha az olmasını sağlamaktır. Oysaki yapılan araştırmaların sonucunda varılan kanıya göre multifazik ve monofazik ilaçların arasında neredeyse hiçbir farkın olmadığını gösterir. Şimdide piyasa da satışa sunulmuş olan doğum kontrol haplarını ve fiyatlarını öğrenelim.

İlginizi Çekebilir:Doğum Kontrol Hapı Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Doğum Kontrol Hapı İsimleri Fiyatları

Angelig 28 Film tb doğum kontrol hapı eczanelerde sunulan ortalama satış fiyatı: 28 ila 30 tl arası

Desolett doğum kontrol hapı ve eczanelerdeki ortalama satış fiyatı:18 ila 20 tl arası

Drosetil doğum kontrol hapı 3 mg / 0.03 mg 21 Tb. : 23 ila 25tl arası

Ella 30 mg doğum kontrol hapı 1 tablet olarak satışa sunulmuş olan ertesi gün adı altındaki hapın ortalama fiyatı 50 ila 52 tl arasındadır.

Ginera Doğum kontrol hapı 21 draje şeklinde kutuda bulunur ve ortalama fiyatı 13 tl ila 15 arası değişmektedir.

Implanon  68 mg 1 implant ( tek kullanımlık bir uygulama cihazı yani ( aplikatör ) cilt altına yerleştiriliş olan bir doğum kontrol ilacıdır. Yumuşak, esnek, 2 mm çapında ve 4 cm uzunluğunda plastik bir çubuktur. )

Jerbera 21 draje halindeki doğum kontrol hapı ise nerdeyse en makul fiyata sahip bir haptır. Fiyatı ise 3 tl ile 4 tl arası bir ilaçtır.

Mesigyna kullanıma hazır halde bulunan enjektör ( Bu da gebelik önleyici bir doğum kontrol ilacıdır. Bu ilaç yumurtalıklardaki yumurtlamayı engeller diğer bir taraftan ise rahmin vajinaya açılan boyun kısmındaki salgıların sebep olur spermlerin rahim içine ulaşmasını engeller)

Microgynon 21 drajelik doğum kontrol hapı 13 tl ile 15 tl arası bir satış rakamı bulunmaktadır.

Minaya doğum kontrol hapının 24 + 4 tb ( minaya tabletlerin üzerinde bulunan oklarla gösterilen yönlerde kullanıma başlanır.)

Miranova 21 drajelik doğum kontrol hapı fiyatı ise 16 tl ile 17 tl arası değişkenlik gösteren bir üründür.

Myralon doğum kontrol hapı 21 tablet halindeki hapımız 25 tl ile 26 tl arasındadır.

Qlairista doğum kontrol hapının 28 tablet olan ürün fiyatı eczanelerde 31 tl ile 33 tl arası değişmektedir.

Reginon doğum kontrol hapı 0.02 mg ve 21 drajelik olan bu hapın fiyatı 6 tl ile 7 tl arası değişkenlikler gösterir.

Yasmin doğum kontrol hapı 21 tablet halindeki doğum kontrol hapıdır ve 25 tl ile 27 tl arası değişen bir fiyata sahiptir.

Yazz doğum kontrol hapı 24 + 4 tablet halinde bulunur ve fiyatı da buna nazaran 30 ti ile 33 tl arası değişkenlikler göstermektedir.

Related Articles

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button