Ana Sayfa / Sağlık / Doğal Cilt Temizleyici Maskeler

Doğal Cilt Temizleyici Maskeler

Cilt temizliği, özellikle kadınların günlük olarak uyguladıkları bir temizlik yöntemidir. Kadınlar gün içerisinde makyaj yaptıklarından dolayı, cilt bakımı uygulaması, en çok kadınların ihtiyaç duyduğu bir temizlik yöntemidir. Ancak tabii ki erkeklerde cilt bakımı uygulamasını günlük olarak yapmalı ve cildini temiz tutarak, yüz hatlarında oluşabilecek problemlere karşı önlem almalıdır. Cilt temizliği yapmayan kişilerde, sivilce ve mikroplar olabilmektedir. Bu durum sonucunda da yüz hatlarında ciddi yaralar ortaya çıkmaktadır. Tamda bu sebepten dolayı günlük olarak cilt temizliği yapılmalıdır. Böylelikle cilt rahatlayacak ve herhangi bir sağlık problemine sebebiyet vermeyecektir. İnsanlar cilt temizliği yaparken çeşitli maddeleri yüzlerine uygulamaktadır. Ancak bilinmedik bir madde, yüzünüzde çok daha büyük problemlere yol açabilmektedir.

Bu nedenden, doğal cilt temizliği yapmak son derece önemli olacaktır. Doğal ürünleri yüzünüze uygulamanız, cildi çok daha rahatlatacak ve herhangi bir yan etki uyandırmayacaktır. Bu sebeple yola çıkarak doğal cilt maskesi yöntemlerini uygulamanız, son derece etkili bir yol olacaktır. Ancak unutmamalısınız ki, bu maskeleri haftada en az 3 gün boyunca uygulamanız gerekecektir. Dileyen kişiler günlük olarak da vereceğimiz maskeleri uygulayabilirler. Bu sayede cildiniz daima genç kalacak ve oluşabilecek yıpranmalara karşı kendisini onaracaktır. Aşağıda yer alan doğal cilt temizlik maskeleri, yüzünüzdeki mikroplardan sizleri arındıracak ve aynı zamanda cildi herhangi bir sağlık problemine karşı koruyacaktır.

Doğal Cilt Temizleyici Maskeler;

Salatalık Maskesi:

Salatalık, içerisinde bulunan mineraller sayesinde cildi genç tutmaya ve sağlıklı görünmesini sağlayan harika bir besindir. Salatalık maskesini özellikle kadınlar günlük olarak fazlasıyla uygulamakta ve böylelikle yüz hatlarında oluşan problemleri gidermeye çalışmaktadır. Salatalık, bu anlamda üzerine düşen görevi eksiksiz olarak yerine getirerek, insan cildi için oldukça önemli bir hale gelmiş durumdadır. Bir adet salatalığı dilim dilim doğrayarak, yüzünüzün etrafında hafif boşluklar olacak şekilde koymanız gerekmektedir. Ardından yarım saat beklemeli ve bu seferde salatalığın diğer yüzünü çevirerek tekrardan yarım saat boyunca beklemelisiniz. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak, günlük cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Bal Maskesi;

Bal, doğal bir antibiyotik olarak bilinen çok önemli bir üründür. Tat olarak oldukça lezzetli bir ürün olan bal, aynı zamanda doğal cilt temizliği konusunda da insanların sıkça kullandığı bir üründür. Gerek cilt bakımı açısından, gerekse sivilceli bölgeleri yok edebilmek adına bal, oldukça etkili bir üründür. 2 yemek kaşığı kadar balı, yüzünüzün tüm bölümlerine sürmeli ve bu şekilde 2 saat kadar beklemeniz gerekmektedir. Bu 2 saatlik süreçte yüzünüze sürdüğünüz bal, ondan istenilen görevi başarı ile yerine getirerek, yüzünüzdeki gerek mikropları, gerekse sivilceleri yok edecektir. Bal maskesini haftada 2 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Muz Maskesi;

Muz maskesi, cildi gençleştirmekte ve mikropları öldürmekte ki en etkili çözüm yollarından birisidir. Özellikle kadınların uygulamış olduğu bu yöntemi, dilerse erkeklerde uygulayabilir ve arada oluşan farkı gözlemleyebilir. 1 adet soyulmuş bir muzu iyice ezerek, yüzünüzün tüm hatlarına uygulamanız gerekmektedir. Muzu yüzünüzün her tarafına uyguladıktan sonra 1 saat kadar beklemek yeterli olacaktır. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak, günlük cilt bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Yoğurt Maskesi;

Yoğurt, birçok şeye faydalı olduğu gibi, cilt temizliği konusunda da alanında oldukça başarılı bir üründür. Maliyeti olarak da oldukça ucuz bir ürün olan yoğurt, gerek cildi nemlendirme konusunda, gerekse temizliği konusunda oldukça başarılı bir üründür. Yüzünüzün her tarafına yoğurdu sürmeli ve bu şekilde 1 saat kadar beklemeniz tavsiye edilmektedir. Ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayarak, bakımı sonlandırabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Çörek Otunun Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları