CS:GO’ ya Gelen Yeni Güncelleme ( 6-7-2023)

Hilesiz rekabet edebileceğiniz ve keyif alabileceğiniz oyun dileklerimle bir başka yazımızda daha siz okuyucularımızla beraber bulunmaktayız. Evet arkadaşlar, herkesin konuştuğu ve sabırsızlıkla beklediği CS:GO’ nun beklenen güncellemesi geldi fakat ” Ben güncelledim ama bir şey değişmedi. vb.” dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlar güncelleme yaptıysanız eğer, söylediğim adımları takip ederek, panorama görünümü aktif edebilirsiniz.
Öncelikle Steam> Kütüphane> CS:GO; burada CS:GO’ ya sağ tıklıyoruz ve Özellikler> Başlatma Seçeneklerini Ayarla; dedikten sonra karşımıza çıkacak olan kutucuğa ” -Panorama” yazıp, kutucuğu kapatıyoruz. Ardından oyuna girdiğimizde sizinde oyununuz, panorama şeklinde olacak.

” Bu güncelleme ile neler değişti ? ”  diye kendimize bu soruyu soracak olursak;

  • Mirage haritasında B’ ye giderken o manav bölümü merdiven oldu.
  • Gömülü radar haritası görünümü değişti.
  • Overpass haritasında birkaç hata giderildi.
  • Parlaklık ayarları ve harita yükleme arayüzünde ki birkaç görsel ayar değiştirildi.
  • Para, sağlık ve cephane paneli  bir arka plana sahiptir ve ayrıca ”  cl_hud_background_alpha ” kodu  ile kontrol edilebilir.
  • Belirli çözünürlüklerde veya ölçeklerde birbiriyle uyuşmayan  sohbet hatları düzeltildi.
  • Overwatch arayüzü ve birtakım işleyişi değiştirildi.
  • Menü arayüzü değiştirildi.

Kısaca sayamayacağımız birçok ufak tefek şeyler değiştirildi ve düzenlendi. Valve’ in yaptığı açıklamaya baktığımızda bu arayüz ve güncelleme için 2 senedir uğraştıklarını dile getirdiklerini görüyoruz. Ne kadar doğru ne kadar yanlış tartışılır tabi ki de fakat iyi bir emek verdiklerini görebiliyoruz. Aynı şekilde bu güncelleme ile bitmeyecek ve kısa sürede birtakım büyük güncellemeler de gelecek olan oyunu Valve eski günlerde ki gibi canlandırmanın peşinde. Tabi buna ulaşmak sadece bu tarz güncellemeler ile mümkün de değil. Açıkça söylemek gerekirse oyunda ki kendi emeği ile oynamayan, hile veya 3. parti yazılım kullanan arkadaşları da bir an önce pistten alması gerekmekte. Aksi halde ne kadar güncelleme yaparsa yapsın bu tarz oyuncular olduğu sürece bir şey değişmeyecek. Tabi benim inandığım nokta bu güncelleme sadece panoramadan ibaret değil, oyunun altyapısında birçok şey değiştirildi fakat kapalı kaynak kod olduğu için Valve bunu kullanıcılarla paylaşmamakta. Yakın zamanda gelecek olan diğer güncellemeler ile de bu tarz oyuncuların önüne geçeceğini ve tam olarak eskisi kadar oynanmasa da iyi bir düzeyde oynayan kitlesi artacağına da eminim.
Yapılan bu güncelleme ile düşük FPS alan arkadaşlarım için kötü haber. Oyun görsellik olarak güzelleşti fakat düşük seviyede bilgisayarı olan arkadaşlar için FPS sorununuz daha da artacak. Kısaca düzen size yeni bir bilgisayar aldırmak istemekte. Hepinize iyi oyunlar diler, hakkı olmadan oynayanlar için de tez vakitte engellenmeleri dileğiyle.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button