CS:GO Vac Doğrulama Hatası Kesin Çözüm 2023

Son zamanlarda, popüler bir oyun haline gelen CS GO oyuncuları, karşılarına çıkan çeşitli hatalardan mustarip durumda. Oyun ile ilgili problemleri giderebilmek adına siz değerli okuyucularımız için CS:GO vac hatası çözümleri başlıklı yazıyı hazırladık. Ancak burada, sözü geçmekte olan steam veya oyun hatalarının vac ban ile karıştırılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra valve tarafından da hesabınıza yönelik olarak bir ceza ya da yasaklama durumu söz konusu değildir. CS:GO Vac hatalarının önde gelenlerini “Bağlantı kesildi”, “Disconnected by VAC: You cannot play on secure serves”, “CS:GO VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı!”,”VAC tarafından bağlantınız kesildi ve Güvenli sunucularda oynayamazsınız” şeklinde sıralayabiliriz.

Bahse konu hatadan mustarip olan oyuncular aşağıda sunmuş olduğumuz çözüm adımlarını uygulayabilirler.

Yeniden Başlatmayı Deneyin

İlk olarak bu basit adımı deneyerek işe başlayın. Zira problem, zannettiğiniz gibi karmaşık olmayabilir. Hesabınızdan tamamen çıkış yamayı denwyin ve görev yöneticisinden kapatın. Kısa bir süre bekledikten sonra yeniden giriş yaparak hatayı test edin. Yüksek olasılıkla bu adımla problemden kurtulacaksınız. Şayet hata yeniden karşınıza çıkıyorsa bu kez bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bu, daha etkili bir çözüm sunacaktır.

Oyun Dosyalarını Doğrulayın

Oyun dosyalarında skin ve texture modifiyeleri gibi yazılımsal bir müdahale ile karşı karşıya kalmanız durumunda burada yapmanız gereken orojinal dosyaları takip etmek. Burada steam dizininde yer alan ?C:\Program Files (x86)\Steam) userdata adlı klasörü silmeniz gerekiyor. Daha sonra steam programını da başlattıktan sonra kütüphane oyunlar üzerinden Counter-Strike: Global Offensive üzerine sağ tıkladıktan sonra “özellikler” e de tıklayın ve buradan gelen pencere üzerinden karşınıza gelecek olan seçeneklerden sırasıyla Yerel Dosyalar – Oyun Dosyalarının Bütünlüğünü Doğrula ile oyununa ait sıfır verileri geri yüklemeyi deneyin.

Çakışan Programları Devre Dışı Bırakmayı Deneyin

Kimi elit yazılımlar içi steam için probleme yol açabiliyor. Söz konusu yazılımların üçüncü taraf program sisteminde kurulu olması halinde “Bilgisayarınızla ilgili bir sorun vac sistemini engelliyor.” şeklinde bir hata alma olasılığınız bir hayli yüksektir. Söz konusu bu sorunu gidermek için şayet olanaklıysa “CCleaner, IObit Start Menu 8, Sandboxie, DLL İnjectors, Steam İdlers, Powershell, Cheat Engine, Hypervisors, Proces Hacker” isimli programları kaldırın veya oyununuzu oynadığınız süre boyunca pasif duruma getirin.

Komut Sistemini Kullanarak Steam Servisini Onarmayı Deneyin

Bunun için ilk olarak steam üzerinden çıkış yaptığınızdan emin olun ve Başlat menüsünden Çalıştır bölümüne gelerek windows ve r tuşlarına aynı anda basmak suretiyle açmayı deneyin. Karşınıza gelen satırda “steam başka dizine kuruluysa konumu değiştirin.” komutunu çalıştırın.

İnce Ayarlarla Çözüm Deneyin

Olası hata durumlarında steam.exe‘yi yönetici olarak çalıştırmak da kimi zaman çözüm sağlayabiliyor. Bununla birlikte CS:GO sağ tık özelliklerini kullanmak suretiyle başlatma seçeneklerini novid – high – console + clientport 27006 şeklinde ayarlayarak bu şekilde bir deneme yoluna da gidebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button