Ana Sayfa / Oyun Dünyası / CS:GO Engine Error Hatası Çözümü

CS:GO Engine Error Hatası Çözümü

CS: GO oynayan oyun severler bazı hatalarla sık sık karşılaşmaktadır. Sıklıkla karşılaşılan hatalardan bir tanesi de CS:GO Engine Error hatasıdır. Kullanıcılar bu hata çok sık karşılarına çıktığı için çözüm yolları aramaktadır. CS : GO Engine Error hatasını nasıl çözebileceğinize dair sizlere bilgi vereceğiz. Bu hatayı sık sık alıyorsanız size belirttiğimiz adımları sırayla uygulamanız lazım. Uyguladığınız takdirde bu hatayı çözebilirsiniz ve hatanın ne kadar basit bir şekilde çözüldüğünü görebilirsiniz.

Hatayı Nasıl Çözerim

Size de belirttiğimiz gibi bu hatanın çözümü oldukça basittir. Tek yapmanız gereken aşağıda belirteceğimiz adımları sırayla uygulamaktır. Belirttiğimiz işlemleri yanlış yapmamaya ve farklı adımlar uygulamamaya dikkat etmelisiniz. Hadi Başlayalım:

-CS GO oyununda bütün uygulamalarınızın güncel olmasının ne kadar önemli olduğunu sizlere önceki yazılarımızda belirtmiştik. Bu hatanın çözümü için de ekran kartı driverınızın güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer güncel değilse ekran kartını güncellemeniz gerekiyor. Bu hatanın sık sık karşımıza çıkmasının en büyük sebebi ekran kartının güncel olmamasıdır.

Ekran Kartını Güncelledim Hala Hata Alıyorum

Yazımızda belirttiğimiz gibi ekran kartı güncel olmaması durumunda karşınıza bu tarz problemler çıkabilir. Fakat ekran kartını güncelleyen bazı oyun severler hala aynı hatayla karşılaşıyor. Bu durumda yapacağınız bazı kolay işlemlerle hatadan kurtulabilirsiniz. Yazımızda sizlerle yapabileceğiniz bu işlemler hakkında da bilgi vereceğiz.

Eğer ekran kartınızı güncellediyseniz ve hatayı almaya devam ediyorsanız şu adımları uygulamanız gerekmektedir:

-İlk olarak Steam’in arayüzüne girmelisiniz.

-CS: GO oyununa sağ tıklayarak “Özellikler” seçeneğine giriş yapmanız gerekiyor.

-Özellikle seçeneğine tıkladıktan sonra Yerel Dosyalar penceresine giriş yapmalısınız.

-Buraya Giriş yaptıktan sonra oyun bütünlüğünü koru demeniz gerekir.

Yukarıda sizlere oyunda çıkan bu hatayı önlemeniz için iki tane yöntem verdik. Bu iki yönteme rağmen hala aynı hatayı almaya devam edebilirsiniz. Bu tarz bir durumda Steam geri yükleme işlemi yapmanız gerekir. Son çare olarak yapacağınız bu işlem sayesinde artık hatayı almazsınız. Fakat ekran kartınızın driverını güncellemeden Steam geri yükleme işlemi yaparsanız aynı hatayı alabilirsiniz. Bu yüzden yukarıdaki işlemleri sırayla uyguladıktan sonra son çare olarak Steam geri yükleme yapmalısınız.

Hatanın Nedeni Nedir?

CS:GO Engine Error hatasının oluşmasında bazı sebepler var. Bu sebeplerden birisi DirectX 12 destekleyen oyunları oynamak için işletim sistemi olarak Windows 10 işletim sistemi gerekmektedir. Çünkü Windows 8.1 sürümünde ne yazık ki DirectX 12 desteği yok. Yani kısacası bir önceki kullandığınız işletim sisteminde DirectX 12 desteği olmadığı için yaptığınız yükseltmeden sonrada Windows 10’da olmadığı için oyunda bu hatayı alma ihtimaliniz var.

Bu hatayı almanızda ek sebeplerden biriside ekran karınızın Windows 10 ile uyumlu olmaması olabilir. Ekran kartınızın yüklü olan Driver’ı uyum sorunu yaşıyorsa karşınıza bu problem çıkabilir.

Bir önceki yazımız olan CS GO Fatal Error Hatası Çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları