Ana Sayfa / Teknoloji / Cs Go Fps Sabitleme

Cs Go Fps Sabitleme

Counter Strike Global Offensive oyununda FBS sabitleyerek oyundan nasıl tam performans alabilmenizi ve donmalara sonvereceğinizi basit bir şekilde anlatacağız.

Counter Strike oyununda FPS sabitlemek oldukça önemlidir. Özellikle bilgisayar donanımları yeterince iyi olmayan veya bilgisayarında problemler yaşayan kişilerin FPS sabitleyerek birçok soruna çözüm bulacaklar. FPS sabitlemek CS GO gibi birçok oyunda ek avatajlar sağlar. Bu avantajlar sayesinde kullanıcılar daha iyi ve akıcı oyun keyfine sahip olurlar.

Counter Strike’da neden FPS sabitlenmelidir?

Birçok oyuncunun aklında olan bu soruya birkaç kısa madde ile yanıt verebiliriz.

 • Bilgisayarı ısınan ve Counter Strike oynadıktan sonra ısınan bilgisayarın kendiliğini kapatması sorunu FPS sabitleyerek aşılacak bir sorundur. Aşağıdaki anlatımdan FPS sabitleyerek ısınmadan dolayı kapanan Counter Strike Global Offensive (CS GO) oyununa çözüm bulabilir ve oyunun keyfini sürmeye devam edebilirsiniz.
 • CS GO oynarken bilgisayarın donmasına çözüm olarak da FPS sabitlenmelidir. FPS’i sabitleyen kişilerin bilgisayarları ani FPS artış ve düşüşlerine göre kendini ayarlamayacağından dolayı kasma yaşamaz.

Counter Strike’da FPS kaça sabitlenmelidir?

FPS genel olarak bu tür online oyunlarda 60’a sabitlenme yöntemi uygulanarak sabitlenir. Bunun dışında sabitlenme yapılamazken en uygun sabitlenme metodu da aşağıdaki gibidir. CS GO’da FPS 60’a Nasıl Sabitlenir? sorununun cevabı ise aşağıda basit bir dille anlatılmıştır.

Counter Strike Global Offensive (CS GO)’da FPS’e nasıl bakılır?

 • Oyunu oynarken “Console” açın. (Tab tuşunun hemen üzerindeki tırnak işareretine basarak açabilirsiniz)
 • Açılan Console ekranına bu kodlardan birisini yazarak FPS’i öğrenebilirsiniz. net_graph 3 en iyisi ama net_graph 1 ve net_graph 2’ü de yazarak FPS’e bakabilirsiniz.

Cs Go Fps Sabitleme

 • Oyunun menüsüne yani oyun seçtiğiniz alana gelin.(Bazı oyuncular burayı oyun lobisi olarak bilir)
 • Sağ üstteki “Seçenekler” yazısına tıklayın.
 • Seçeneklerden “Oyun Ayarları” yazısına tıklayın.
 • Oyun ayarları başlığı altındaki “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir” seçeneğini “Evet” olarak işaretleyin. (Evetse başka bir işlem yapmanıza gerek yok.)
 • Sonrasında tab tuşunun üstünde esc tuşunun altında bulunan Console’yi açın.
 • Açılan Console ekranına fps_max 60 yazarak FPS’inizi 60’a sabitleyebilirsiniz.
 • Bilgisayar donanımı iyi olan ve FPS’i genelde 60’dan yukarı olan kişiler fps_max 80 veya üstü yazarak FPS’i yüksek bir rakama sabitleyebilirler.

Bir önceki yazımız olan uTorrent Hızlandırma Ayarları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları