Ana Sayfa / Oyun Dünyası / CS GO Fatal Error Hatası Çözümü

CS GO Fatal Error Hatası Çözümü

CS GO oynayanların büyük bir çoğunluğu Fatal Error hatasıyla karşılaşmıştır. Şuana kadar karşılaşmayanların büyük bir bölümü de hatayla ya yakında karşılaşırlar yada şu sıralar bu hatayla oldukça başları ağrıyor. Aslında bu hatayı alınca korkmanıza göre her hatanın bir çözümü olduğu gibi CS GO Fatal Error hatasının da bir çözümü var. Yazımızda bu çözümü sizlerle paylaşacağız. Yazımızda belirttiğimiz adımları düzgün ve eksiksiz şekilde uygularsanız artık bu hatayı almazsınız ve oyun oynamanın keyfine bakabilirsiniz.

CS GO Fatal Error hatasını alıyorsanız yazımızda da belirttiğimiz gibi korkmanıza gerek yok. Çünkü bu hatadan kısa sürede ve oldukça basit hamlelerle kurtulabilirsiniz. Bu hatadan kurtulmak istiyorsanız ilk adım olarak “oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula demeniz gerekiyor.”

CS GO oyununda verilen bu hatadan kurtulmak için oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula komutunu şu adımları izleyerek verebilirsiniz:

-İlk olarak oyunlardan CS GO’ya girelim.

-CS GO oyununa girdikten sonra Özellikler’e tıklayalım.

-Özellikler kısmında karşımıza çıkan Yerel Dosyalar seçeneğine tıklayalım.

-Son olarak Yerel Dosyalar seçeneğinde yer alan Oyun Ön Belliğinin Bütünlüğünü Doğrula seçeneğine tıklayalım.

Yukarıda belirttiğimiz adımları takip ettiğiniz takdirde aldığınız hatadan kurtulursunuz. Gördüğünüz gibi aslında gözünüzü korkutacak bir hata değil. Bu işlemleri gerçekleştirmeniz sadece birkaç dakika sürer ve tamamlandığı zaman rahatlıkla oyuna giriş yaparak oyununuzu oynayabilirsiniz.

Dediklerinizi Yaptım Fakat Hala Aynı Hatayı Alıyorum

Belirttiğimiz yöntem oyun severlerin büyük bir bölümünde hatanın düzelmesine yardımcı oluyor ve bu kişiler bir daha bu hatayla karşılaşmıyor. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar dediğimiz adımları düzgün bir şekilde uygulasa bile hatada bir düzelme olmuyor. Bu durumda görev yöneticisini açarak servis uygulamalarını kapatabilirsiniz. Merak etmeyin. Kendisi otomatik olarak tekrar devreye girecektir. Servis uygulamalarını kapattıktan sonra tekrar uygulamaya girdiğiniz zaman aynı hatayla karşılaşma olasılığınız çok düşüktür.

İkinci İşlemi de Uyguladım Hala Aynı Hatayı Alıyorum

Bazı CS GO oyuncuları verdiğimiz bütün adımları uyguladıkları halde aynı hatayı aldıklarını belirtti. Bizde bu konuda detaylı bir araştırma yaptık. Araştırmalarımız sonucunda bazı sistem güncellemeleri yapılmadığı için kullanıcıların bu hatayla karşılaştığını öğrendik.

Belirttiğimiz adımları doğru bir şekilde uyguladığınız halde hata giderilmiyorsa belirttiğimiz gibi gerekli sistem güncellemelerinden kaynaklı olabilir. Bu durumda yapmanız gereken ilk hamle updatenizi açarak bütün sistem güncellemelerinizi yüklemek olacaktır. Eğer uzun zamandır sistem güncellemesi yapmıyorsanız çok fazla updateniz olabilir. Bu durumda bilgisayarınız birkaç defa yeniden başlatılacaktır.

Updatelerini aldıktan sonra Directx sürümlerinizi ve .Net Framework sürümlerinizi güncelleyin. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemlerden sonra artık oyununuzu gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

Yazımızda sizlere detaylı olarak ve adım adım CS GO Fatal Error hatasından nasıl kurtulabileceğiniz hakkında bilgi verdik. Verdiğimiz yöntemleri belirttiğimiz sırayla ve doğru olarak uygulamanız çok önemlidir. Yanlış uyguladığınız takdirde daha başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan CS GO: Rütbe Sistemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Evde Ek İş İlanları