Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy Steam’ de Yayınlandı

Birçoğumuzun belki de duymadığı ama oyunun daha önceki versiyonlarını bilenlerin hastası olduğu bu platform oyunu yeni grafik, görselliği ve yeni işleyişiyle Steam’ de bizlerle buluştu. Üç boyutlu platform oyunları bulmak bir hayli zor iken firmanın bu tarz oyunları seven insanlar için yaptığı emekler ve ortaya döktükleri işler, biz üç boyutlu platform oyunu sevenlere bir armağan niteliği taşımakta. 1995 senesinde bu oyunun ilk versiyonlarından birini yayınlayan firma, yayınladıkları son oyun ile ciddi bir emek ortaya koyduğunu ve bizler için ter döktüğünü ortaya çıkarmakta. Peki üç boyutlu platform oyunu dedik ama ” Oyunun içeriği ne, oyunda ki amacımız ne ? ” gibi aklınıza takılacak soruların cevabını verelim.

Oyunda keseli bir hayvanı kontrol ediyoruz. Bu keseli hayvanın ismi ise Crash Bandicoot.   Üç oyun olan Crash Bandicoot™, Crash Bandicoot™ 2: Cortex Strikes Back ve Crash Bandicoot™ 3: Warped boyunca destansı mücadeleler ve maceralar bizleri beklemekte. Oyuna başladığımızda bu keseli hayvanı kontrol ederek, bölümleri tamamlamaya çalışıyoruz. Tabi ki de öyle normal yürüyerek, hoplayarak, zıplayarak bölümü tamamlayamıyoruz. Önümüze çıkan engelleri, yaratıkları vb. engelleri aşmalı ve doğru yerde doğru hamleleri yerine getirmemiz istenmekte. Bazı bölümlerde düşmandan kaçarken önümüze çıkan engelleri zamanında aşmalı bazı bölümler de ise gitmemiz gereken yere ulaşmaya çalışırken önümüze çıkan engelleri aşmalıyız. Kısacası tam manasıyla labirent denmese de bu döngüde ilerlemekte.

Crash Bandicoot™ N. Sane Trilogy Stormy Ascent Seviyesi‘ nden bahsedecek olursak normal oyuna nazaran daha zor ve çok daha zorlayıcı olan engeller bizi beklemekte. Yani kendinize ben bu oyunu çok rahat bitiririm dedikten sonra bu seviyede ki bölümlerle karşılaştığınızda hiç de kolay olmadığını göreceksiniz. Bir diğer ifade ile hızlı kapanan basamaklar, şişe fırlatan laboratuvar asistanları, uçan kuşlar, hareket eden zeminler ve sivri uçlu demirlerle başa çıkmak zorundasınız ve her bir saldırıda doğru zamanda doğru refleks ile karşılık vermek zorundasınız.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy Future Tense Seviyesi‘ nde ise ilk oyundan esinlenen ve diğer seviyeye göre daha kolay olan, ilk oyunun biraz daha güncel hali de diyebileceğimiz seviye. Burada daha normal bir oyun, daha az zorlayıcı bir yapay zeka mevcut.  Temel mantık ise oyunun her seviyesinde aynı.

Oyun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlar aşağıda ki linkten oyunu inceleyebilirler.

https://www.crashbandicoot.com

Oyunun kısa bir videosunu da aşağıya yerleştirdik. Oyun içi görüntülerden ve oyunun oynanış konusundan bilgi edinmek isterseniz de buradan devam edebilirsiniz.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button