Çok İstenen Bir Dilek İçin Fetih Suresi Okumak

İnsanlar bazen sıkıntı içerisine düşebilir ya da hayatlarında olmasını istedikleri büyük bir dilek olabilir. Böyle zamanlarda duaya sarılmak ve Allah’tan yardım dilemek gerekir. Dualar içerisinde çok etkili olan ve insanların dileklerine daha hızlı bir şekilde kavuşmalarını sağlayan sureler vardır. Bu surelerden biride Fetih Suresidir. Fetih Suresi çok etkili ve son derece güçlü olan bir suredir. Belli sayılarda okunarak insanların isteklerine daha hızlı bir şekilde kavuşmalarını ve sıkıntıdan çok daha çabuk bir şekilde kurtulmalarını sağlayan bir suredir. Sureyi okuyan insanlar belli kaidelere dikkat ederlerse dilekleri çok daha hızlı bir şekilde kabul olacaktır.

Okunma günü ve sayısı Fetih Suresi için oldukça önemlidir. Özellikle çok istenen bir dileğin yerine getirilmesi için 41 defalık yapılan okuma şekli insanların çok dikkat ederek yapması gereken okuma şeklidir. 41 defa Fetih Suresi okumanın çok büyük ve önemli faziletleri olduğundan insanlar bu okuma şeklini birçok dileğin kabul olmasında deneyebiliyor. Her dilek ve istek için mutlaka Fetih Suresinin okunması gerekiyor. Fetih Suresini okuyacak olan insanların surenin faziletlerini en iyi şekilde bilmesi ve gerçek bir inanan kişi gibi okumalıdır. Okuma esnasında abdestli olunmalı ve kıbleye dönük olarak okunması duanın etkisini daha da arttıracak olan durumlardır.

Fetih Suresi Dileklerin Kabul Olmasında Etkili Mi?

Fetih Suresi birçok dileğin yerine gelmesinde ve isteklere kavuşulmasında son derece etkilidir. Hayata dair ne istiyorsanız gerçekleşmesi için Fetih Suresinin gücünden yararlanabilirsiniz. Çok önemli bir dileğin yerine getirilmesi için 7 gün içerisinde toplamda 41 defa okunan Fetih Suresi birçok dileğin yerine gelmesinde denenmiş olan bir suredir. Surenin 41 defa okunabilmesi için kişinin günlük okuma sayılarına dikkat etmesi gerekiyor.


Cumartesi günü başlanan 41 defalık okuma süreci bir sonraki cuma günü sela okunmadan tamamlanması son derece önemli. Tüm okuma bittikten sonra kişinin dileğini istemesi ve bunun için Allah’a içtenlikle dua etmesi gerekiyor. 41 defalık Fetih Suresi okunacağı zaman cumartesi günü 1 tane, pazar günü 3 tane, pazartesi günü 5 tane, salı günü 7 tane, çarşamba günü 7 tane, perşembe günü 7 tane ve en son cuma günü sela okunma saati gelmeden önce 11 tane okunması gerekiyor. Cuma günü tamamlanan Fetih Suresi sayesinde tüm dileklerinizi sizin için en hayırlı olacak şekilde Allah’tan isteyin.

Fetih Suresi Cuma Günü Okunursa Dilekler Kabul Olur?

Fetih Suresinin en önemli faziletlerinden biri de her cuma günü namaz sonrasında okunduğunda tüm dileklerin yerine gelmesinde etkili olduğudur. Cuma günü insanlar abdest alıp cuma namazından sonra Fetih Suresini okursa ve bunu 7 gün boyunca yaparsa Allah’ın izni ile tüm dilekleri kısa zamanda gerçek olur. Farklı okunma şekilleri de olan Fetih Suresini okumak için cuma günü en hayırlı olan günlerden biridir. Sayı olarak dikkat etmeniz de oldukça önemlidir. Ancak Fetih Suresini sürekli olarak okuyan ve faziletlerinden fayda görmek isteyen insanlar da çok yüksek mertebeler elde edebilecek insanlardır.

Fetih kazanmak ve kapalı kapıları açmak gibi anlamlara geldiği için Allah Fetih Suresini çok fazla okuyan kullarına her zaman merhamet göstermiş ve onlar için güzel kapılar açmıştır. Bir sınava hazırlanan öğrencinin çokça Fetih Suresi okuması buyrulur. Birçok İslam alimi önemli işlerinin öncesinde Fetih Suresini okuyarak sıkıntılardan kurtulunabileceğini söylemiştir. Özellikle de Ramazan ayında Fetih Suresinin çokça okunması kişinin tüm sene boyunca darlıktan, musibetten ve sıkıntıdan uzak kalmasını sağlar. Etkili bir sure olduğu için insanlar her türlü dileğin yerine gelmesinde bu sureyi okuyabiliyorlar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button